Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimeve

Meta: total 247 / total_found 247 / time 0.000 / keyword[0] shrbimeve / docs[0] 247 / hits[0] 346 /
No Pic available
  • 2017-11-06

Gjermania do t ket nj satelit spiunazhi

“Prgjimi mes miqve – kjo nuk shkon”, u shpreh kancelarja, kur doli n pah q shrbimet sekrete t SHBA-s ishin interesuar edhe pr celularin e saj. Tani RFGJ-ja do q t pajiset edhe vetë m mir pr spiunazhin. Teknik t siprmarrjes s Bremenit OHB mund t prodhojn satelit – n fotogra

No Pic available
  • 2017-11-06

Gjermania do t ket nj satelit spiunazhi t vetin

Prgjimi mes miqve kjo nuk shkon, u shpreh kancelarja, kur doli n pah q shrbimet sekrete t SHBA-s ishin interesuar edhe pr celularin e saj. Tani RFGJ-ja do q t pajiset edhe vetë m mir pr spiunazhin.   Teknik t siprmarrjes s Bremenit OHB mund t prodhojn satelit n fotografi nga arkivi i siprmarrje

Dokumentet e bra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy
  • 2017-10-29

Dokumentet e bra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy

Pr vrasjen e John F. Kennedy edhe sot e ksaj dite vazhdojn t qarkullojn teori komploti. Por t gjitha jan dshmuar si t rreme. E megjithat sa m pak q ato shpjegojn t kaluarn, aq m shum ato dshmojn pr t sotmen. Nj konfuzion “.  Kshtu e shpreh prmbledhtas prshtypjen e tij politologu dhe publicist

10 të vërteta dhe mite nga jeta private e diktatorit t Kores s Veriut
  • 2017-08-05

10 të vërteta dhe mite nga jeta private e diktatorit t Kores s Veriut

sht quajtur diktatori fmij por vendimet e tij pak kujtojn pafajsin tipike t fmijris. Diktatori sht vn re n kronika pr bizneset e tij. Mizoria przihet me pandjeshmrin, saq shpesh sht e lodhshme t besohen disa lajme. Mizori, çudira dhe lajme t rreme Duke filluar nga zgjedhja e tij si lider suprem i R

PAK kërkesa partive politike, për përfshirje në programet elektorale
  • 2013-04-21

PAK kërkesa partive politike, për përfshirje në programet elektorale

Tiranë- Në një letër kërkesë drejtuar të gjithë kryetarëve të partive pjesmarrëse në zgjedhjet e 2013, Kshilli Kombtar i Personave me Aftsi t Kufizuara, kërkon përfshirjen e disa pikave të tjera në programet e tyre. Ndër të tjera ata kërkojnë garatimin e ketyrë pikave: I.   

40 % e bizneseve në Shqipëri,  ryshfete administratës tatimore
  • 2012-08-26

40 % e bizneseve në Shqipëri, ryshfete administratës tatimore

Studimi i Organizatës Botërore të Punës: Administrata tatimore e korruptuar N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto jan t dhnat q publikon rapor

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat
  • 2012-08-25

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat

N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto  jan t dhnat q publikon raporti i fundit i Organizats Ndrkombtare  t Puns (ILO – Int