Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimi

Meta: total 205 / total_found 205 / time 0.000 / keyword[0] shrbimi / docs[0] 205 / hits[0] 317 /
No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

IKMT operacion n Kinostudio dhe Hamallaj, prish një sërë objektesh
  • 2016-04-08

IKMT operacion n Kinostudio dhe Hamallaj, prish një sërë objektesh

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s territorit ka prishur nj sr objektesh pran ndrtess s Rekuizitave n parkun e ndrtesave t Kinostudios n Tiran. Operacioni i IKMT u zhvillua n kuadr t projektit “Pr rehabilitimin dhe rifunksionimin e qndrs kombtare kulturore pr fmij”. Ndrhyrja e IKMT ishte

No Pic available
  • 2016-02-17

Arrestohet Inspektori i Policisë Kufitare, i mungonin 12 mijë fishekë në magazinë

Shrbimi pr Çshtjet e Brendshme dhe Ankesat ka arrestuar Inspektorin e Policisë Kufitarë në Qafë Prush të Kukësit, Përparim Dautaj me akuzën e shpërdorimit të detyrës pasi në inventarin e magazinës i mungonin 12 mijë fishekë luftarakë, me vlerë 600 mijë lekë. Nga hetimi disa mujor

No Pic available
  • 2010-11-23

Pensionet suplementare te policeve si po e shkel qeveria Kushtetuten

Analiza Pse akti i fundit normativ nuk duhet miratuar Me dhunen e kartoneve te mazhorances Parlamenti shfuqizoi ligjin nr. 8661 dt. 18.9.2000 Per Sigurimin Shoqeror Suplementar te Punonjesve te Policise Shtetit dhe miratoi ligjin nr. 10142 dt. 15.5.2010 per Sigurimin Shoqeror Suplementar te Ushtar

No Pic available
  • 2010-09-02

Bisedat me njerëzit, Burgaj kërkon përmirësim te policët

Takimet “Prezantimin sa m dinjitoz t punonjsit t policis para qytetarve” Kreu i policis, Hysni Burgaj, ka zhvilluar takime pune me efektivat e tre komisariateve n Tiran, duke krkuar prej tyre prmirsim t komunikimit dhe prdorimin sa m t mir t uniforms. Qllimi i ktyre takimeve, q do t vaz

No Pic available
  • 2010-08-31

Zjarret, në fundjavë u dogjën 400 ha pyje e 1200 ha kullota

Raporti i Ministris s Mjedisit: Pushteti vendor neglizhon Fundi i vers vazhdon t jet problematik sa u prket zjarreve. Ministria e Mjedisit raportoi dje pr dmtimin e rreth 400 hektarve pyje dhe rreth 1200 hektarve kullota vetm gjat fundjavs dhe dits s hn. N raportin e prpiluar nga drejtorit rajonale

No Pic available
  • 2010-08-30

Dializa, ilaçe e transport edhe në rrethe

Nga shtatori, ilaçet e dializës në spitalet e rretheve. Shfuqizohet urdhri për heqjen e transportit Q prej muajit shtator, t smurt me dializ do t marrin medikamentet baz plotsuese pr trajtim mjeksor pran qendrave t dializs n rrethe. T smurt q kryejn dializ, nuk do t rendin