Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimin +Civil

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] shrbimin / docs[0] 201 / hits[0] 257 / keyword[1] civil / docs[1] 24206 / hits[1] 38149 /
No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja  dokumentet që kërkohen para intervistës
  • 2014-07-26

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2010-09-02

Urdhri i Burgajt, përdhoset uniforma në tualetet e policisë

Institucionet policore nuk jan prgatitur t gjitha me dhoma zhveshje Urdhri i Hysni Burgajt pr punonjsit e policis q t mos veshin uniformn jasht shrbimit ka hyr n fuqi dje. Por, kreu i policis nuk ua ka krijuar kushtet, ashtu si kishte deklaruar, duke i ln efektivt t ndrrohen npr qoshet e godinave po

No Pic available
  • 2010-09-02

Ligjet me 84 vota, në çdo moment që gjendet kompromisi

Sesioni i ri, Konferenca e Kryetarëve sot cakton axhendën Ligjet q krkojn 84 vota, do t diskutohen n Kuvend n do moment q gjendet kompromisi mes PD-s dhe PS-s. Do t jet pikrisht mbledhja e sotme e Konferencs s Kryetarve, e cila do t prcaktoj axhendn e Kuvendit me nisjen e sesion

No Pic available
  • 2010-08-13

Ligjet e nxehta të sesionit të ri parlamentar

Debati pritet të nisë me reformën zgjedhore Kuvendi i Shqipris do t nis sesionin e ri parlamentar me diskutime t nxehta pr nj sr projektligjesh, t cilat nuk kan mundur t marrin konsensusin e palve. Pr shkak t mungess s opozits n Kuvend kan mbetur pa u miratuar shum ligje t rnds

No Pic available
  • 2010-07-27

SHISH, miratimi shtyhet për sesionin tjetër

Kuvendi ka zhvilluar dje nj seanc jasht radhe pr ndryshimet n buxhetin e vitit 2010. Kuvendi ka sqaruar se punimet e tij normale kan prfunduar q m datn 22 korrik, ashtu si parashikohej edhe n kalendarin e miratuar nga Konferenca e Kryetarve, ndrsa seanca e djeshme ishte n kuadr t

No Pic available
  • 2010-07-22

Seanca plenare, sot programi më i ngjeshur, 18 çështje

Pritet miratimi i disa projekligjeve të rëndësishme Seanca plenare do t nis sot n orn dhjet punimet e saj n nj seanc q parashikohet t jet mjaft e gjat. Axhenda e publikuar n faqen e Parlamentit parashikon plot 18 pika ku prfshihen nj sr marrveshjesh, por dhe projektligje q krk