Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimin

Meta: total 204 / total_found 204 / time 0.000 / keyword[0] shrbimin / docs[0] 204 / hits[0] 260 /
No Pic available
  • 2017-11-06

Gjermania do t ket nj satelit spiunazhi

“Prgjimi mes miqve – kjo nuk shkon”, u shpreh kancelarja, kur doli n pah q shrbimet sekrete t SHBA-s ishin interesuar edhe pr celularin e saj. Tani RFGJ-ja do q t pajiset edhe vetë m mir pr spiunazhin. Teknik t siprmarrjes s Bremenit OHB mund t prodhojn satelit – n fotogra

No Pic available
  • 2017-11-06

Gjermania do t ket nj satelit spiunazhi t vetin

Prgjimi mes miqve kjo nuk shkon, u shpreh kancelarja, kur doli n pah q shrbimet sekrete t SHBA-s ishin interesuar edhe pr celularin e saj. Tani RFGJ-ja do q t pajiset edhe vetë m mir pr spiunazhin.   Teknik t siprmarrjes s Bremenit OHB mund t prodhojn satelit n fotografi nga arkivi i siprmarrje

No Pic available
  • 2017-09-20

Kambanat e alarmit

Nga Mimoza Erebara Q sistemi arsimor shqiptar mbart problem t mdha, kjo tashm sht dika q dihet. Por n kta rreshta nuk do t ndalem tek to. Pavarsisht dmit t pariparueshm q kan sjell n vite, me diplomime fiktive, ku vetm nj prqindje pothuaj e pakonsiderueshme e kan merituar notn e tyre; pavarsisht pro

Ambasada amerikane: Sa lehtë mund të pajiseni me një vizë
  • 2017-01-19

Ambasada amerikane: Sa lehtë mund të pajiseni me një vizë

Nuk është e nevojshme që për një vizë turistike në Shtetet e Bashkuara të dorëzoni pranë ambasadës një mal me dokumenta. Përmes një njoftimi në rrjetin social, ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka sqaruar qytetarët se për të përfituar një vizë turistike ju duhet fleta e konfirm

Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë për shqiptarët: Kush mund të aplikojë për vizë
  • 2016-12-22

Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë për shqiptarët: Kush mund të aplikojë për vizë

Me rastin e festave të fundvitit, ambasada e SHBA-ve në Tiranë jep një lajm të mirë: seksioni konsullor do ti lejojë aplikantët shqiptarë për vizë turistike nën 14 dhe mbi 79 vjeç të përdorin programin e aplikimit për vizë me postë. Sezoni i festave ka mbërritur dhe qendra e T

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja  dokumentet që kërkohen para intervistës
  • 2014-07-26

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk