Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit +Civil

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 / keyword[1] civil / docs[1] 24703 / hits[1] 38913 /
Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja  dokumentet që kërkohen para intervistës
  • 2014-07-26

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk

No Pic available
  • 2010-09-02

Urdhri i Burgajt, përdhoset uniforma në tualetet e policisë

Institucionet policore nuk jan prgatitur t gjitha me dhoma zhveshje Urdhri i Hysni Burgajt pr punonjsit e policis q t mos veshin uniformn jasht shrbimit ka hyr n fuqi dje. Por, kreu i policis nuk ua ka krijuar kushtet, ashtu si kishte deklaruar, duke i ln efektivt t ndrrohen npr qoshet e godinave po

No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2010-08-24

Shkup, Ministria e Brendshme jep me qira helikopterin për dasma

E rrall Qeveria maqedonase, zgjidhje n koh krize ekonomike Ministria e Punve t Brendshme e Maqedonis (MPB) ofron helikoptert e saj me qira edhe pr ahengje dhe dasma familjare. Helikoptert e policis pr nj or pr shfrytzim mund t merren me qira prej 500 euro deri n 1500 euro. N tri dasma n rajonin e T

No Pic available
  • 2010-08-19

Nga 1 korriku rriten pagat e vendorëve, shtesë inxhinierëve

Miratohet vendimi, rritje për të gjithë punonjësit Qeveria rrit pagat e drejtuesve t pushtetit vendor, por edhe t punonjsve t bashkive, komunave e njsive bashkiake. Vendimi sht marr dje n Kshillin e Ministrave pas nj propozimi tnga ministri i Brendshm dhe ministri i Financave. N

No Pic available
  • 2010-08-18

Spitali Civil si Ushtarak, me qendër aksidentesh

Vasili: “Masterplanin do ta inaugurojm shum shpejt, ulni ditqndrimin e pacientve n spitale” Masterplani, spitali brenda qendrs “Nn Tereza” do t inaugurohet shum shpejt, por nj dat fikse apo muaj konkret se kur do t bhet ende nuk sht dhn. Dje n prezantimin e fazs s fundit t kt

No Pic available
  • 2010-08-17

Statusi brenda vitit? Qeveria, pyetësorë për qytetarët

Numri total i votave deri tani është 445 Paralel me testimin q BE-ja po i bn Shqipris prmes pyetsorit t dorzuar n Bruksel pr statusin e vendit kandidat, qeveria shqiptare ka gjetur nj mnyr t re pr t testuar veten. Ajo u sht drejtuar qytetarve me nj pyetsor t thjesht me 3 pyetje