Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimit +Legjislativ

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] shrbimit / docs[0] 369 / hits[0] 545 / keyword[1] legjislativ / docs[1] 2629 / hits[1] 2999 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Krcnimi i anarkis

Eksplodimi i nj makine private t nj pjestari serb t Shrbimit Policor t Kosovs, sht sinjal se n far drejtimi jan duke shkuar punt n pjesn veriore t Kosovs, si pasoj e anarkis q po mbretron atje. Tash katr muaj ajo pjes e Kosovs ka mbetur pa pushtet efektiv t UNMIK-ut dhe t Prishtins. Shkatrrimi i dy

No Pic available
  • 2008-11-01

Shteti dhe pushteti

Nga pikpamja e shkencs t s drejts publike, shteti dhe pushteti (qeveria) jan koncepte me shum ndryshime nga njri-tjetri. Kur nj shtet njihet ndrkombtarisht, apo njihet nga nj grup i caktuar shtetesh, do t thot se me kt veprim realizohet njohja e forms s organizimit politik t nj kombi, komb i cili ka

No Pic available
  • 2008-11-01

Pavarsia e drejtsis dhe lufta ndaj krimit te organizuar

Vern e vitit 2006, n krye t lufts kundr korrupsionit n Rumani erdhi prokurori me emrin Daniel Morar. Prej asaj dite e n vazhdimsi Morari ndodhej n faqet e para t shtypit. Numri i padive q hapi me ekipin e tij, i cili prbhej prej 120 hetuesish, 170 policsh dhe 45 specialistsh i kalonte t 850-at.