Rezultate te kerkimit per termin: +Shn +Pali

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] shn / docs[0] 189 / hits[0] 261 / keyword[1] pali / docs[1] 2267 / hits[1] 3962 /
Gjenocidi politik Relacioni i Gogo Nushit per Enverin Vrame 60 vete ne Tirane
  • 2014-11-28

Gjenocidi politik Relacioni i Gogo Nushit per Enverin Vrame 60 vete ne Tirane

e Enjte 27 Nentor 20141915 pm p classwp-caption-text Enver HoxhaSSSAbrASSHistoriani Uran Butka tregon vrasjet partizane 28 tetor-28 nentorbrbr Kristo Themelko Enveri me ka keshilluar qe kur te hynim ne qytet te spastronim elementet e rrezikshemSSSAbrASSURAN BUTKAbr Krahas

No Pic available
  • 2010-08-23

A kaloi Shën Pali në Apoloninë e Ilirisë!?

Është krijuar ideja e gabuar se Shën Pali kishte qenë në Apoloninë tonë dhe kishte ngritur aty një komunitet kristian, i cili do të bëhej fillesa e Krishtërimit në Iliri Dikur, shum historian shqiptar, pa u thelluar n dshmi t tjera dhe me dshirn q t’i atribuonin

No Pic available
  • 2010-06-05

Misteret e Krishtërimit, ndikimet pagane në teologjinë e Shën Palit

Paganët d festonin 25 Dhjetorin ditën e lindjes së zotit të tyre Diellit, Pali e zëvendësoi me Krishtlindjet N Dhiatn e Re, Shn Pali ka shkaktuar shum polemika jo vetm mes feve, por edhe mes dijetarve. Pali ishte shum mir i njohur me traditat, zakonet, kulturat dhe besi

No Pic available
  • 2010-05-24

Nderohet piktori i Katedrales

Presidenti Bamir Topi nderon sot piktorin Lind Delija me urdhrin Nderi i Kombit Sot, n orn 11:00 Presidenti Bamir Topi do t mbaj nj ceremoni pr dekorimin e piktorit Lin Delija, pas vdekjes, me urdhrin “Nderi i Kombit”. Ndrsa pr her t par n Shqipri, n kt rast, do t bhet

No Pic available
  • 2010-04-04

Pashkët, sot festojnë bashkë katolikë e ortodoksë

Kt vit, si rrallher, Pashkt prkojn n t njjtn dit, si pr besimtart katolik, ashtu edhe pr ata ortodoks. Festa e Pashkve simbolizon ringjalljen e Krishtit, pas kryqzimit t tij dhe sht festa m e shenjt pr besimtart e krishter. Sipas interpretimit biblik, me ringjalljen e Krishtit nd

No Pic available
  • 2008-11-01

Katarza Kadareane p Islamin (?!?)

T gjith jemi dshmitar t shkelmimeve t sivjetme Kadare - Qosja. Fjala fluturon kurse shkrimi mbetet, ndaj asnj tybe istikfa, asnj katarz nuk e pastron ndotjen, nuk i shlyen dmet, pasojat. Shumkush ka krkuar prej meje q t shprehja mendimin time, m me kompetenc pr shtjet shkencore t Islamit ndr shqipta