Rezultate te kerkimit per termin: +Shn +Petersburg

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.172Z

Rusia e rrezikuar nga terrorizmi

Kryeministri i Rusis, Vladimir Putin, tha sot se sulmi me bomb kundr nj treni, si pasoj e t cilit kan humbur jetn 26 persona, dshmon se krcnimi ndaj Rusis, nga ana e grupeve militante kryengritse, mbetet edhe m tutje tejet i lart. Putin theksoi se Rusia sht e vendosur q tia thyej shtylln kurrizore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Kosova ndan bashksin ndrkombtare

shtja e Kosovs do t jet testi i par i marrdhnieve ndrmjet Rusis dhe Perndimit. Moska tenton t shfrytzoj Serbin si mjet pr qrim hesapesh, por edhe si mjet pr t mbajtur vmendjen e Perndimit larg kufijve t saj, dhe dshiron q t konsolidoj fuqin e humbur vite m par. Putinit i duhet kriza pr t dshmuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.648Z

Lufta, Vladimir Putin dhe konflikti çeçen

Grozni ishte edhe një kryeqytet i krimit në kuptimin e vërtetë të fjalës: udhëkryq trafiqesh të çdo lloji, në mënyrë të veçantë për tregun ilegal të armëve, do të kishte në ato vite të njëjtin funksion si të Bursës së Londrës, domethënë do të përcaktonte nivelin e çmim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama