Rezultate te kerkimit per termin: +Shndetsis

Total: 276
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.555Z

Barnat nga Serbia, në spitalin Nënë Tereza

Ministri serb i Shndetsis, vizit zyrtare n Tiran, takim me homologun dhe drejtorin e qendrs spitalore Marrdhniet miqsore mes Tirans dhe Beogradit, jan intensifikuar sidomos n sektorin e shndetsis. Madje, n nj periudh t shkurtr, dy ministrat e Shndetsis jan takuar dy her. Vizita e par u zhvillua pak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Ministri Vasili, marrëveshje me rajonin e Toskanës

Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, i shoqruar edhe nga nnkryetari i Komisionit parlamentar t Shndetsis, Tritan Shehu, ka zhvilluar nj vizit dyditore n Firence t Italis. Gjat ksaj vizite sht nnshkruar edhe e para marrveshje bashkpunimi mes kreut t shndetsis, Vasili, dhe kshillta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.196Z

Vasili - Bukoshi: Gati marrëveshja e re për shëndetësinë

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, priti ministrin e sapoemëruar të Shëndetësisë të Kosovës, Bujar Bukoshi, i cili zhvilloi dje një vizitë zyrtare në Tiranë Dy ministrat e Shndetsis, Petrit Vasili dhe Bujar Bukoshi i Kosovs, do t rinovojn marrveshjet dypalshe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Investimet e huaja shpëtojnë buxhetin e shëndetësisë

Shkurtimet e buxhetit nuk prekin investimet e planifikuara Shkurtimi me katr miliard lek i buxhetit t Ministris s Shndetsis nuk do t prek investimet e planifikuara. Shptimtart jan Banka Botrore, e cila do t investoj 17 milion dollar pr nj afat kohor dy vjet e gjysm, dhe qeveria au

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.653Z

Vasili me homologun serb, marrëveshje bashkëpunimi

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, është takuar paraditen e djeshme në Tiranë me homologun e tij serb, Tomica Milosavljevic Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, sht takuar paraditen e djeshme n Tiran me homologun e tij serb, Tomica Milosavljevic. Vizita e ministrit s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Vasili: Më tepër seriozitet në planifikimin familjar

N konferencen Kombtare “Planifikimi familjar pr nj Shqipri t shndetshme”, ministri i Shndetsis Petrit Vasili u bri thirrje t gjith bluzave te bardha pr m shum seriozitet dhe angazhim, n dhnien e informacionit t planifikimit familjar, i cili vijon t mbetet nj nga prioritetet m t rndsishme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.427Z

Shqipëri-Serbi, thellohet bashkëpunimi në fushën e shëndetsisë

Thellohet bashkpunimi dypalsh n fushn e shndetsis mes Ministris shqiptare t Shndetsis dhe asaj homologe n Serbi. Pas nnshkrimit t marrveshjes s bashkpunimit dypalsh n Beograd, ministri i Shndetsis serbe zhvilloi nj vizit n Tiran. Gjat qndrimit t tij, Milosavljevi pati nj takim me ministrin Vasili ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama