Rezultate te kerkimit per termin: +Shndetit +Publik

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Inspektorati i Punës e Shëndeti Publik, kontrolle në vendet e punës

Vendimi Me propozimin e ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta dhe t ministrit t Shndetsis, Kshilli i Ministrave vendosi dje q Inspektorati Shtetror i Puns t bashkpunoj me institucionet n varsi t Ministris s Shndetsis dhe, konkretisht, me Institutin e Shndetit Publik dhe Inspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Baret dhe restorantet, aplikim në DSHP për librezat e shëndetit

Drejtoria e Shndetit Publik ka pezulluar shprndarjen e librezave shndetsore nga inspektort e saj pr punonjsit e restoranteve, bareve apo atyre q tregtojn produkte t akulloreve. Mhill Gecaj thot se me nj udhzim t posam sht ngritur nj struktur e re q do t merret me pajisjen e libre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Shëndeti Publik: Shqiptarët, 2 për qind dehen

Studimi ISHP Rreth 2 pr qind e shqiptarve do dit gjenden t dehur. Prqindja sht nj nga prfundimet e rezultatit t studimit t kryer nga Instituti i Shndetit Publik, me kampion 3 mij qytetar. Sipas studimit, rreth 5 pr qind e personave q konsumojn pije alkoolike jan nxns t grupmoshave 15-16 vje. Ashtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Vasili: Pandemia e AH1N1 po largohet

Shqipria po i thot lamtumir pandemis s gripi AH1N1. Kjo konfirmohet nga Ministri i Shndetsis Petrit Vasili, i cili gjat analizs nj-vjeare t Institutit t Shndetit Publik, theksoi se situata sht e normalizuar dhe nn kontrroll. Specialistt e Shndetit Publik deklarojn se aktualisht nuk ka asnj rast t r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Skandali/ Salmonela në Sarandë u mbajt e fshehtë

Sarand Autoritetet nuk e bn publike ngjarjen pr t mos “cenuar” sezonin dhe zhvillimin turistik Vetm n dhjet ditt e fundit, n spitalin e Sarands jan paraqitur 300 persona me viroza t stins, t cilt jan dyshuar pr salmonel, e njohur si tifo e zorrve. Ndrkoh q numri i t dyshuarve nga korrik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Meningjiti, Ndoka: Jemi t prgatitur edhe n rast epidemie

Instituti i Shndetit Publik ka realizuar sot nj takim me specialist pr rastet e zbuluara ditve t fundit me prekjen e smundjes infektive t meningjitit. N takim, specialsit t ISHP-s, bn t ditur se jan verifikuar vetm katr raste me meninkok, ndrsa t tjerat jan meningjit viral. Instituti i Shndetit Publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Vasili, marrëveshje me homologun serb, Milosavjleviç

Ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, ka zhvilluar nj vizit zyrtare n Beograd me ftes t ministri serb t Shndetsis, Tomica Milosavjlevi. Gjat takimit, dy homologt kan nnshkruar edhe t parin memorandum bashkpunimi n fushn e shndetsis mes dy vendeve. Sipas ktij memorandumi bashkpunim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama