Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimeve

Total: 240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Serbia- Nj shtet kukull i shrbimeve sekrete ruse?

Zdrhallja nacionaliste e qarqeve qeveritare dhe opozitare n Serbi, kto dit ka marr prmasat e nj gare se kush do t pshtyj m fort edhe n vet fytyrn e Serbis. Megjithse pjesmars n kt gar perverse ka shum, kryeministri Vojisllav Koshtunica dhe lideri i opozits, Tomisllav Nikolii dhe komandanti i Gards s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.103Z

Jemen, vritet kreu i shrbimeve sekrete

Kreu i sherbimeve sekrete të Jemenit, koleneli Ali Abdel Karim al-Ban, është vrarë sot në jug të vendit. Goditjet janë qëlluar nga dy persona që policia i konsideron si vrasës profesionistë të Al Kaedës që prej qershorit kanë kryer pesë atentate në zonën jugore të Je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.477Z

Reforma e ISKSH, 800 mijë vizita më shumë

Roli i mjekut t familjes sht rritur ndjeshm q nga nisja e reforms n Shrbimin Shndetsor Parsor. Kt e dshmon numri i vizitave in qendrat shndetsore, i cili kap nj shifr prej 800 mij vizitash m shum sesa nj vit m par. Ndrkoh n fjaln e tij, ministri i Shndetsis Petrit Vasili ka deklaruar se sht shum e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

PS: Qeveria nuk qëndron krah biznesit

Pr Partin Socialiste, t bsh biznes n Shqipri sht tashme e paprballueshme. N nj deklarat pr shtyp, deputeti Ilir Beqja ka akuzuar qeverin se nuk qndron n krah t biznesit, por e rrjep at do dit e m shum. Sipas selis roze, mimet prej muajsh jan shtrenjtuar edhe si pasoj e korrupsionit dhe keqqeverisjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.950Z

Spitali Civil si Ushtarak, me qendër aksidentesh

Vasili: “Masterplanin do ta inaugurojm shum shpejt, ulni ditqndrimin e pacientve n spitale” Masterplani, spitali brenda qendrs “Nn Tereza” do t inaugurohet shum shpejt, por nj dat fikse apo muaj konkret se kur do t bhet ende nuk sht dhn. Dje n prezantimin e fazs s fundit t kt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

T braktisur dhe t fyer

Shum prej nesh,( prfshi dhe botn mediatike ), nuk e dinin se 1 Tetori ishte Dita e t moshuarve, por e msuam nga rubrikat e lajmeve. U transmetuan si shfaqjet e mazhorancs ashtu dhe t opozits, njri inauguronte nj azil pr 30 persona , e tjetri danconte me t moshuarit. Personalisht mendoj se pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

Spitalet e rretheve, gati plani i ndërhyrjes

Spitalet thithin buxhet, por skanë staf dhe as salla operacioni Nj plan i piketuar n tre drejtime do t ridimensionoj spitalet e rretheve. Sipas Institutit t Sigurimeve dhe Kujdesit Shndetsor, plani prfshin rishikim e shprndarje dhe riorganizim t sistemit spitalor, duke pasur si k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama