Rezultate te kerkimit per termin: +Shaban +Kajtazi

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.000 / keyword[0] shaban / docs[0] 3974 / hits[0] 6079 / keyword[1] kajtazi / docs[1] 562 / hits[1] 1108 /
Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar
  • 2016-09-08

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

No Pic available
  • 2016-07-15

Vërini pikë demarkacionit!

Demarkacioni apo ndarja e mexhave me Malin e Zi ka një vit që është temë e pashmangshme debati. Në secilin vend ku shkon, nga odat e zakonshme, nëpër ndeja e ahengje e deri te Kuvendi e Qeveria diskutohet kryesisht kjo temë. Për shumëkënd është bërë një lloj zhuge (zgjebe), të çe

Qeveria publikon dokumentet ku e bazoi demarkacionin
  • 2016-07-13

Qeveria publikon dokumentet ku e bazoi demarkacionin

Qeveria e Kosovës e ka publikuar përmbledhjen e dokumenteve në të cilat është bazuar Komisioni shtetëror për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, proces ky që po kundërshtohet me të madhe nga opozita, nga eksertë të fushave të ndryshme dhe nga një pjesë e shoqërisë cuvile.

Pensionet kontributdhënëse nga 158 deri në 230 euro
  • 2016-05-19

Pensionet kontributdhënëse nga 158 deri në 230 euro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, para drejtuesve të Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, të cilët i ka pritur në një takim, ka përsëritur një informatë që ata e kanë kaherë për rritjen, respektivisht kategorizimin e shumës së pensioneve, por nuk u ka thën

Thaçi priti përfaqësuesit e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës
  • 2016-05-13

Thaçi priti përfaqësuesit e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot përfaqësuesit e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës të kryesuar nga kryetari Shaban Kajtazi, me të cilët bisedoi për gjendjen e pensionistëve në Kosovë dhe për mundësitë për t'i përkrahur ata. Presidenti Thaçi tha se

Bëhet kategorizimi i pensionistëve kontributdhënës
  • 2016-04-25

Bëhet kategorizimi i pensionistëve kontributdhënës

Ministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka pritur sot në takim pune drejtuesit e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, të kryesuar nga kryetari Shaban Kajtazi. Në këtë takim u diskutua lidhur me procesin e kategorizimit të pensioneve të pensionistëve kont

Pensionistët nuk arrijnë të marrin pension me rritje
  • 2016-03-04

Pensionistët nuk arrijnë të marrin pension me rritje

Pensionistët kontribut-dhënës në Kosovë ende nuk kanë arritur të marrin pensionet me rritje, ashtu siç parashihet me udhëzimin administrativ, që ka dalë nga Ligji për skemat pensionale. Kjo, për faktin se, siç thotë Shaba