Rezultate te kerkimit per termin: +Shabani

Meta: total 1000 / total_found 1986 / time 0.001 / keyword[0] shabani / docs[0] 1986 / hits[0] 3494 /
Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

Vdekja e zv/ministrit nga orteku në Brezovicë, policia jep detaje
  • 2019-01-26

Vdekja e zv/ministrit nga orteku në Brezovicë, policia jep detaje

Policia e Kosovës ka konfirmuar se sot në Brezovicë, nga rënia e një orteku të borës ka mbetur i vdekur zëvendësministri Arian Daci. Konfirmojmë që nga orteku ka ndodh sot, A. D ka humbur jetën. Personi tjetër është në gjendje të mirë. Një ortek i borës e ka zënë personin, vik

No Pic available
  • 2018-11-30

Nga dhjetori nuk do importohen më makinat e vjetra

Prej 2 dhjetorit, në Shqipëri nuk do të lejohet të importohet asnjë autoveturë me moshë më të madhe se 10 vite, e që nuk përmbush së paku normën e motorit Euro 4. Kamera e TCH ishte në sheshin e trageteve në Durrës, aty ku hyjnë pjesa më e madhe e automjeteve që importohen në Sh

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit
  • 2018-11-03

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit

Bledar Qemalaj është një emër mjaft i njohur në botën e krimit. Ai njihet si shoku i Emiljano Shullazit dhe është dënuar për vrasje, për trafik ndërkombëtar të drogës, dhe armëmbajtje pa leje. Vrasja në 2004 Më datë 3 maj 2004 në rrugën Qemal Stafa, Tiranë, shtetasi Bledar Qema

Identiteti dhe Estetika, përmes artit të veshjes popullore
  • 2018-10-16

Identiteti dhe Estetika, përmes artit të veshjes popullore

Elda Shabani Edhe pse shumë mendojnë se veshja ka origjine estetike, ajo së pari lindi si nevojë, për të mbrojtur trupin nga faktorët klimatikë, për t’u ndjerë më i mbrojtur nga faktorë të ndryshëm. Ashtu si veglat e punës apo ushqimi edhe veshjet konsiderohen ndër mjetet kryes

Aksioni në Jalë, shkarkohen katër zyrtarë të IKMT-së Vlorë
  • 2018-09-21

Aksioni në Jalë, shkarkohen katër zyrtarë të IKMT-së Vlorë

Aksioni në Jalë Kryeinspektorja e IKMT, Dallëndyshe Bici ka shkarkuar nga detyra katër inspektorë të degës Vlorë. Vendimi ka ardhur pas shfaqjes në media të një rregjistrimi ku përfshiheshin edhe inspektorët e IKMT në biseda të dyshimta me poseduesit e objekteve të prishura gjatë ak

Drita përmbys Prishtinën, Superkupa shkon te kampionët
  • 2018-08-14

Drita përmbys Prishtinën, Superkupa shkon te kampionët

Drita tregon forcën e kampionit edhe në Superkupën e Kosovës ndaj Prishtinës. Skuadra gjilanase arriti një fitore të madhe 2-1 në sfidën që shënon fillimin e sezonit të ri dhe që përuroi stadiumin Fadil Vokrri, pas rikonstruksionit të plotë. Një ndeshje me dy fytyra kjo për Prishti