Rezultate te kerkimit per termin: +Shajrat

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] shajrat / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
Sulmet në Siri, Tillerson: Reagimi i Rusisë, zhgënjyes, por i pritshëm
  • 2017-04-08

Sulmet në Siri, Tillerson: Reagimi i Rusisë, zhgënjyes, por i pritshëm

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, tha se ishte i zhgënjyer por jo i befasuar nga reagimi i ashpër i Rusisë ndaj sulmeve ajrore amerikane në Siri. Moska i ka kritikuar ashpër sulmet e djeshme raketore në një bazë ajrore në Siri duke i vlerësuar si akt agresioni dhe shkelje të s

Rusia zgjeron bazën e dytë ajrore në Siri
  • 2015-12-04

Rusia zgjeron bazën e dytë ajrore në Siri

Rusia është duke zgjeruar bazën e saj ajrore në provincën Homs të Sirisë, për të akomoduar aeroplanët e saj luftarakë, ka bërë të ditur Vëzhguesi Sirian i të Drejtave të Njeriut. Grupi monitorues, me seli në Lo