Rezultate te kerkimit per termin: +Shakaj

Meta: total 143 / total_found 143 / time 0.000 / keyword[0] shakaj / docs[0] 143 / hits[0] 233 /
Makthi i përmbytjeve nga Vjosa, ndërtohen 5 argjinatura në Mifol
  • 2018-11-18

Makthi i përmbytjeve nga Vjosa, ndërtohen 5 argjinatura në Mifol

Ndërtimi i pesë argjinaturave në zonën e Mifolit pritet të mbrojë nga gërryerjet e lumit Vjosë krahun e majtë të shtratit, që prej vitesh ka shkaktuar probleme. Investimi i bashkisë së Vlorës është ndarë në dy faza, 39 milionë lekë në fazën e parë dhe 51 milionë lekë në faz

Kush është Edison Faqedjeguri, miku i Shullazit që u ekzekutua në Durrës?
  • 2018-11-07

Kush është Edison Faqedjeguri, miku i Shullazit që u ekzekutua në Durrës?

Udhëtimi nga Tirana drejt Vlorës ishte i fundit për Edison Harizajn, krahun e djathtë të Emiljano Shullazit, të cilit iu bë pritë për hakmarrje në lagjen nr.13 në Durrës. Harizaj së bashku me mikun e tij Genci Caci udhëtonin me një mjet tip Audi, që është goditur me breshëri kalla

Sekuestrohen 310 kg kanabis në Fier, 3 në pranga 3 vlonjatë
  • 2018-04-21

Sekuestrohen 310 kg kanabis në Fier, 3 në pranga 3 vlonjatë

Policia e Fierit ka vënë në pranga 3 persona nga Vlora si posedues të sasisë prej 310 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa që u sekuestrua dje në fshatin Kraps të Fierit. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit Velo Myrtaj, 28 vjeç Gramoz Shakaj, 33

Selenicë, makina përplaset me bordurën dhe merr flakë në ecje
  • 2017-01-25

Selenicë, makina përplaset me bordurën dhe merr flakë në ecje

Një automjet tip fuoristradë ka marrë flakë në ecje e sipër në afërsi të fshatit Penkovë, në Bashkinë e Selenicës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:20, në aksin rrugor të fshatit Penkovë dhe pas hetimeve, policia ka bërë m dije se mjeti është djegur një mjet për shkaqe aksiden

No Pic available
  • 2016-12-19

Sekuestrohet 950 mijë metra katrorë tokë në Vlorë

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar  950 mijë metra katrorë tokë kullotë dhe pyje në fshatin Peshkëpi. Sipas prokurorisë kjo tokë dyshohet se është përfituar me dokumenta të falsifikuara. Gjykata e Vlorës pranoi kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e kësaj prone, të regjistrua

Vlorë, prokuroria sekuestron 950 mijë m2 pyje
  • 2016-12-19

Vlorë, prokuroria sekuestron 950 mijë m2 pyje

Rreth 950 mijë metra katrorë tokë kullotë dhe pyll janë sekuestruar nga Prokuroria e Vlorës në zonën e fshatit Peshkëpi, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumenteve të falsifikuar. Gjykata e Vlorës pranoi kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e kësaj prone, të regjistruar

Situata nga permbytjet
  • 2016-11-10

Situata nga permbytjet

var fbShare url httpvizionplusalsituata-nga-permbytjetsize smallbrbrNe Vlore dhe Fier reshjet e dendura te shiut kane rritur nivelin e prurjeve ne lumin Vjose duke rrezikuar qe te dale nga shtrati Megjithate vershimi i ujerave permbyti disa hektare toke ne zonen e Ures se Mifolit Kanan Shakaj admi