Rezultate te kerkimit per termin: +Shalqin

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] shalqin / docs[0] 12 / hits[0] 17 /
The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura
  • 2019-01-14

The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura

The Washington Post i ka dedikuar një artikull Shqipërisë dhe atraksioneve të saj turistike. Në artikull flitet për vendin e Shqiponjave, traditat dhe plazhet e mrekullueshme. Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook artikullin e plotë të medias prestigjoze. Mirëmëngjes dhe me këtë

No Pic available
  • 2016-08-12

Fermerët e Darzezës kërkojnë ndërhyrje në kanalet vaditëse: Po thahen prodhimet

Fermerët e Darzezës në Fier, kërkojnë nga pushtetit vendor tu sistemojnë kanalet vaditëse dhe kullues. Në zonën shumë pranë bregdetit, fermerët thonë se jetojnë me dinjitet falë punës së tyre dhe ndihma e vetme që duan është vaditja, pasi toka për shkak të afërsisë me detit k

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit
  • 2016-01-04

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit

Retrospektivë Gazeta "Drita" 1972 EMERTIMI "VJERSHE" Letër e Bamkë Çomagës drejtuar Hyskë Borobojkës, ku shprehet dëshira për të shkruar vjersha liriko-satirike dhe për t'i botuar ato në të hyrë Viti i Ri Të pata shkruar një letër në atë muaj, kur ishte dita më e gjatë

No Pic available
  • 2014-07-22

REPORTAZH/ Në një tjetër Shqipëri

Nga Berat Buzhala Pak kujt do t’ia priste mendja që restoranti i Isa Selimajt, në fshatin Valbonë, në Shqipëri, ndoshta është restoranti më multinacional në trojet shqiptare. Tashmë Valbona është shndërruar në stacionin kryesor të alpinistëve, nga të gjitha vendet e botës,

Art e krijimtari me fruta e perimenë kuzhinën e A1 Report
  • 2014-07-12

Art e krijimtari me fruta e perimenë kuzhinën e A1 Report

Kuzhina në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli” u ndal sot në estetikën e recetave përveç shijeve dhe aromave që çdo ditë përcillen në ekranin e A1 Report.Për të treguar se si mund t`i servirim sa më bukur dhe m&eu

Xhino, djali që gdhend frutat e perimet
  • 2014-01-20

Xhino, djali që gdhend frutat e perimet

Kuzhina e zonjës Tefta ku përveç gatimeve të saj të shijshme që na servir çdo ditë me të gjitha amvisat që qëndrojnë para ekranit duke gatuar drekën së bashku, ofroj një estetik të gatimeve së bashku me punë