Rezultate te kerkimit per termin: +Shamku

Total: 909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Shamku: Berisha demagogji

Tiran (start)-Kryetarja e Komisionit t Arsimit n Partis Socialiste Ledi Shamku ka denoncuar sot gjat nj konference pr shtyp, situatn me t ciln gjendet arsimi n vend. Shamku tha se fjalimi i djeshm i Berishs pr lehtsira pr arsimin privat, qe nj sajes bajate pr shqiptart, t cilt vuajn prdit pasojat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.087Z

Shamku Berisha fushate ne shkolla

Deputetja e Partisë Socialiste, Ledi Shamku ka kërkuar që kryeministri i vendit të monitorohet për gjuhën që përdor gjatë vizitave të tij nëpër shkollat publike të vendit. Sipas Shamkut, zoti Berisha po i bën presion nx&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.100Z

Shamku: Arsimi i kërcënuar, asnjë masë sigurie

Kryetarja e Komisionit të Edukimit në PS, Ledi Shamku deklaroi se në shkolla ka një mungesë të plotë sigurie. Shamku morri shkas nga tragjedia e ndodhur para disa ditësh një adoleshent nga Lezha u plagos me armë brenda ambienteve të shkollës. Kur kemi thënë se lajmet nga arsimi janë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.847Z

Shamku: Qeveria po lë studentët pa diploma

\"Aplikimi i deformuar i Kartës së Bolonjës po godet perspektivat për mësuesi cilësore në Shqipëri dhe po e shkallmon më tej këtë profesion tashmë në braktisje\". Kështu ka deklaruar dje Kryetarja e Komisionit të Edukimit në Asamblenë Kombëtare, Ledi Shamku. Sipas standardeve të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.900Z

Shamku: Qeveria po pushon mësuesit

Tiranë, 7 mars, NOA Partia Socialiste ka zgjedhur ditën e 7 Marsit për të akuzuar qeverinë për largimet nga puna të mësuesve. Deputetja e PS-së, Ledi Shamku, u shpreh se kjo qeveri po e kthen arsimin shqiptarë në stade primitive. Kjo qeveri po pushon nga puna mijëra mësues, dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.478Z

Shamku: Ti jepet zgjidhje kaosit të studentëve

>Pas kaosit të krijuar me studentët dhe pas protestave të shumta të bëra nga studentët e gazetarisë ka reaguar  kryetarja të komisionit të edukimit në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, Ledi Shamku, e cila i ka bërë thirrje qeverisë ti japë zgjidhje situatës duke kërkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.001Z

Shamku: MASH ka bllokuar kërkimin shkencor

Kryetarja e Komisionit të Edukimit, Shamku, ka denoncuar skandalin e bllokimit të veprimtarisë shkencore Të zhbllokohet kërkimi shkencor dhe të nxirren përgjegjësit e situatës. Kështu është shprehur kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Informimit Publik, pranë Asamblesë Kombëtare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama