Rezultate te kerkimit per termin: +Shanseve

Meta: total 1000 / total_found 2506 / time 0.001 / keyword[0] shanseve / docs[0] 2506 / hits[0] 3186 /
No Pic available
  • 2016-10-13

38 shtete zgjedhje të hershme, votat e para në Ohio

Edhe pse zgjedhjet e 8 nëntorit janë më shumë se një muaj larg, fletët e para të votimit janë hedhur në shtetin e Ohios të mërkurën, ku do të votohet për dy kanadidatët Hillary Clinton dhe Donald Trump. Në fakt zgjedhje të hershme do të zhvillohen në 38 nga 50 shtetet amerikane g

Kritikë ndaj shefit të partisë? As mos e mendo!
  • 2016-09-21

Kritikë ndaj shefit të partisë? As mos e mendo!

Nga Afrim Krasniqi Kritikë ndaj shefit të partisë? Në Shqipëri? As mos e mendo! Si dikur, edhe pas 26 vitesh udhëheqësi perceptohet nga militantët e stafi besnik si i pagabueshëm, ai nuk kritikohet, ai mbrohet, ai lartësohet, ai bëhet kult, ai identifikohet me partinë! Në PS të gjit

PD: Të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin
  • 2016-09-03

PD: Të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin

Sipas Partisë Demokratike, në raportin e Organizatës Ndërkombëtare e Punës, thuhet se përqindja më e lartë e të rinjve nga mosha 15 -29 vjeç, që duan të emigrojnë në botë, janë nga Shqipëria. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e opozitës, Ina Zhupa, shprehet se fajin p

PD: Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin!
  • 2016-09-03

PD: Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin!

“Pas 3 vitesh qeverisje të Edi Ramës, të rinjtë shqiptarë zënë vendin e parë në Europë dhe në botë për dëshirën për të braktisur vendin”, kështu ka deklaruar zëdhenësja e PD, Ina Zhupa. Ajo ka publikuar një raport të cilin e konsideron tronditës. “Ky rapor

Te rinjte po braktisin vendin
  • 2016-09-03

Te rinjte po braktisin vendin

brbrPartia Demokratike ngre shqetesimin se te rinjte po braktisin masivisht vendin Duke iu referuar te dhenave nga raporti i Organizates Nderkombetare te Punes zedhenesja Ina Zhupa tha se kryeministri e ka vrare shpresen e shqiptareve brbr brbrPas 3 vitesh qeverisje te Edi Rames te rinjte shqiptare

Raporti i ILO/ PD: Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin
  • 2016-09-03

Raporti i ILO/ PD: Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin

PD-ja deklaroi sot se as 3 vitesh qeverisje të Edi Ramës, të rinjtë shqiptarë zënë vendin e parë në Europë dhe në botë për dëshirën për të braktisur vendin. "Ky raport tronditës bëhet i ditur nga Organizata Ndërkombëtare e Punës",- tha zëdhënësja e kësaj partie, Ina Zhupa.

PD: Rinia shqiptare, e para në botë për të emigruar
  • 2016-09-03

PD: Rinia shqiptare, e para në botë për të emigruar

Sipas Partisë Demokratike, në raportin e Organizatës Ndërkombëtare e Punës, thuhet se përqindja më e lartë e të rinjve nga mosha 15 -29 vjeç, që duan të emigrojnë në botë, janë nga Shqipëria. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e opozitës, Ina Zhupa, shprehet se fajin p