Rezultate te kerkimit per termin: +Shanseve

Meta: total 1000 / total_found 2482 / time 0.001 / keyword[0] shanseve / docs[0] 2482 / hits[0] 3162 /
No Pic available
  • 2016-04-05

Barcelona kundër makthit spanjoll

Katalanasit do të përpiqen të harrojnë në Ligën e Kampioneve humbjen në “El Clasico” Liga e Kampioneve kthehet sot me ndeshjet e para çerekfinale, të cilat dhurojnë disa duele shumë të ndezura. Në fushën e lojës zbresin që sonte dy pretendentët kryesorë për fitoren e t

Basha: Opozita gati platformën ekonomike të qeverisjes, Tjua kthejmë Shqipërinë shqiptarëve
  • 2016-04-04

Basha: Opozita gati platformën ekonomike të qeverisjes, Tjua kthejmë Shqipërinë shqiptarëve

Kreu i Opozitës, takim me qytetarët e Fierit: "Vendin e ka marrë peng një bandë që ka lidhje vetëm me hajdutërinë dhe plaçkitjen" Plani i investimeve të PD: Vetëm vitin e parë të qeverisjes, 1 miliardë euro më shumë do të qarkullojnë në ekonominë shqiptare Kreu i Opozi

Scottish Review: Enver Hoxha i Fevziut, dritë në psikikën e diktatorit
  • 2016-03-31

Scottish Review: Enver Hoxha i Fevziut, dritë në psikikën e diktatorit

Scottish Review i ka kushtuar një artikull librit të Blendi Fevziut mbi "Enver Hoxhën", përkthyer në gjuhën angleze nga Majlinda Nishku. Është vlerësuar si një libër që hedh dritë në periudhën më të errët, shpesh të futur në frikë. "Edhe pse në shumë aspekte është një hist

Massafra, apel politikës: Luftoni varfërinë
  • 2016-03-27

Massafra, apel politikës: Luftoni varfërinë

Presidenti i Konferencës Ipeshkvore uron të gjithë besimtarët katolikë për festën e Pashkëve Presidenti i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare imzot, Angelo Massafra, në mesazhin e tij tradicional të Pashkëve, u bëri apel përfaqësuesve të politikës që të kujdesen më shumë për nevoj

Këtë vit pashkët përkojnë me shenjtërimin e shembullit mbarëbotëror të mirësisë, Nënë Terezës
  • 2016-03-27

Këtë vit pashkët përkojnë me shenjtërimin e shembullit mbarëbotëror të mirësisë, Nënë Terezës

Mesazhi i urimit të Kreut të Shtetit, Bujar Nishani për Festën e Pashkëve Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u uroi Festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve katolikë shqiptarë kudo që u ndodhën. Presidenti Nishani zhvilloi gjatë ditës së djeshme një vizitë në Famull

No Pic available
  • 2016-03-26

Thirrja e Angelo Masaffras për festën e Pashkëve: Politika të luftojë varfërinë

Presidenti i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare njëherësh edhe Arqipëshkëv Metropolit i Dioqezit Shkodër Pult imzot Angelo Massafra në mesazhin e tij tradicional të Pashkëve, i bëri një apel të veçantë klasës politike që të punojë më shumë për të zbutur varfërinë që sipas tij

Ikjet nga partitë e mëdha politike dhe krijimet e partive të reja në 26 vite
  • 2016-03-26

Ikjet nga partitë e mëdha politike dhe krijimet e partive të reja në 26 vite

Ikja e Agron Dukës nga Partia Republikane dhe marrja e drejtimit të Partisë Agrare është vetëm nga lëvizjet e shumta. Në 26 vite ka ndodhur në jo pak raste kur politikanë me mandat parlamentar ose me poste drejtuese të larta në një nga partitë e mëdha politike, kanë vendosur të shk