Rezultate te kerkimit per termin: +Shaqiri

Meta: total 1000 / total_found 3150 / time 0.001 / keyword[0] shaqiri / docs[0] 3150 / hits[0] 6336 /
Kuvendi dhe KQZ verifikojnë Ilir Metën: Dosja është e pastër
  • 2017-04-28

Kuvendi dhe KQZ verifikojnë Ilir Metën: Dosja është e pastër

Ilir Meta është certifikuar si i pastër nga dy institucione, Autoriteti për Hapjen e Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit për pastërtinë e të shkuarës së tij dhe nga KQZ për ligjin e dekriminalizimit. Nisur nga precedenti i 5 viteve më parë, kur kandidati për President Artan Hoxha u

No Pic available
  • 2017-03-21

Në shtator nis hekurudha e rë për Rinas, BERZH jep 36.8 mln euro

Miratimi në parlament është hapi i fundit për të nisur zbatimin e projektit të financiar nga BERZH për ndërtimin e hekurudhës së re të Rinasit dhe rikonstruksionin e linjës Tiranë-Durrës. Miratimin sot e ka dhënë edhe komisionin e ekonomisë, ndërsa në shtator do të nisin punimet

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para vdekjes: Besuam se po i shërbenim një kauze të madhe
  • 2017-03-19

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para vdekjes: Besuam se po i shërbenim një kauze të madhe

Demir Hyskja, gjatë gjithë karrierës së tij ka luajtur rreth 60 role në skenën e teatrit dhe rreth 40 role në filma. Ky Artist i Popullit ka luajtur edhe në skenat ndërkombëtare si në Gjermani, Francë, Itali, Rumani e gjetkë, ku ka vajtur Trupa e Teatrit Kombëtar, pjesëtar i së cilë

No Pic available
  • 2017-03-11

Një tjetër artist shqiptar i bashkangjitet programit të njohur italian Amici

Kantautori shqiptar Ermal Meta , fitues i cmimit të kritikës e vendi i tretë në Festivalin e Muzikës Italiane Sanremo 2017, do të jetë një nga 4 anëtarët e jurisë së programit të sukseshëm të Mediaset “Amici” drejtuar nga Maria De Filippi. Së bashku me aktorët Ambra Angi

Diskutime për linjën hekurudhore Shqipëri-Mal i Zi-Bosnje Hercegovinë
  • 2017-02-23

Diskutime për linjën hekurudhore Shqipëri-Mal i Zi-Bosnje Hercegovinë

Zëvendësministri i Transportit dhe Infrastrukturës Bahri Shaqiri ka marrë pjesë në 70 vjetorin e krijimit të Komitetit të Transportit Tokësor që u zhvillua në selinë OKB-së në Gjenevë. Zëvendësministri Shaqiri gjatë vizitës,  zhvilloi takime me Ministrin e Transportit të Mal

No Pic available
  • 2017-02-22

Skanimi i qeverisjes katërvjeçare të LSI dhe programi elektoral

Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim u mblodh për të diskutuar dhe për të marrë disa vendime të rëndësishme pas kompletimit të strukturave organizative në nivel qendror dhe sidomos të Bashkisë së re të Tiranës të LSI-së. Gjatë mbledhjes u diskutua edhe për rifillimin e pun

No Pic available
  • 2017-02-17

LSI zgjedh forumet drejtuese të degës së Tiranës me votim elektronik

Lëvizja Socialiste për Integrim e Tiranës ka përmbyllur të premten procesin e riorganizimit të strukturave, që është shtrirë në çdo njësi të kësaj force politike në Bashkinë e re të Tiranës gjatë javëve të fundi. Mbledhja e parë e Komitetit Drejtues të LSI Tiranë ka përmbyl