Rezultate te kerkimit per termin: +Shaqirit

Meta: total 1000 / total_found 1087 / time 0.000 / keyword[0] shaqirit / docs[0] 1087 / hits[0] 1537 /
Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia
  • 2017-06-10

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia

Një gol në frymën e fundit i siguron një fitore shumë të rëndësishme Suedisë në sfidën më të fortë të mbrëmjes eliminatore ndaj Francës. Ola Toivonen në minutën e 90 i shkaktoi Francës humbjen e parë në këto eliminatore, duke i dhuruar Suedisë jetike 2-1. Një gol i Olivier G

No Pic available
  • 2017-02-14

Lista paraprake/ Të zgjedhurit e Metës si kandidatë për deputetë sipas qarqeve

Pesë maji është afati i fundit për të dorëzuar në KQZ listat shumëemërore të kandidaturave për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit. Pavarësisht kohës që ka ende në dispozicion për të qartësuar pozicionet e gjithsecilit dhe gjendjen e strukturave, Ilir Meta, përmes ndarjes së d

No Pic available
  • 2017-01-02

Shikoni 100 golat më të bukur që u shënuan gjatë vitit 2016 (VIDEO)

Viti 2016 ishte i mbushur me gola të bukur. Media kroate Index.hr ka publikuar një video me 100 golat më të bukur që u shënuan në vitin 2016. Vëmendje kjo media e njohur kroate, i ka dhënë golit të Xherdan Shaqirit, të shënuar në Kampionatin Evropian në barazimin 1:1 të Zvicrës dhe

Ju prezantojmë me familjen e Ilir Shaqirit
  • 2016-11-21

Ju prezantojmë me familjen e Ilir Shaqirit

Ilir Shaqiri është një nga protagonistët më të mëdhenj të edicionit të fundit të Tu si que vales, në Itali por jo vetëm. Ai është një nga balerinët shqiptarë që ka marrë pjesë në programe të suksesshme si Buona Domenica, Friends, La Corrida , dhe tani është rikthyer në sken

Parja ta bën atdhe Zvicrën
  • 2016-08-30

Parja ta bën atdhe Zvicrën

Nga Enkel Demi Para disa ditësh shpreha bindjen se shqiptarët tanë që luajnë me Zvicrrën nuk do të veshin fanellën e përfaqësueses së Kosovës. Sipas meje, (dhe kjo bindje më është forcuar) djemtë e shqipes nuk e bëjnë se nuk e duan tokën e tyre, por interesat ekonomike janë m

Ronaldo e Messi perballja vazhdon
  • 2016-08-26

Ronaldo e Messi perballja vazhdon

brbrKy eshte padiskutim viti i Kristiano Ronaldos i cili edhe vete ndoshta nuk do ta kishte enderruar qe brenda pak muajve do te fitonte kaq shume trofe ne planin ekip dhe individual Ylli portugez pasi siguroi UEFA Champions League me Real Madrid e pasi kurorezoi endrren per te fituar nje trofe me k

No Pic available
  • 2016-08-17

Rashica, një tradhëtar i mërzitur

Nga Andi Bushati Nuk besoj se kur vendosën ta pagëzonin birin e tyre me emrin e një prej qyteteve më të shëmtuara të Shqipërisë komuniste, prindërit e Milot Rashicës do ta kishin imagjinuar se biri i tyre futbollist do të refuzonte një ditë të luante për flamurin e dheut amë. Por kj