Rezultate te kerkimit per termin: +Sharlota

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.880Z

Sondazhet, realiteti dhe Sharlota

Grid Rroji Sondazhet në vendet e zhvilluara nuk janë të kufizuar vetëm në botën e politikës apo matjes së mbështetjes së partive politike. Në të vërtetë, sondazhet janë shndërruar tashmë për shumë biznese në mjet të pazëvendësueshëm për të testuar prodhimet e tyre, ndj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.989Z

Ciko: “Vuajtjen e djaloshit Verter” do të rrëfehen në Tiranë

SHKRUAN: Aida Tuci 28-03-2011 11:05Premierat këtë vit në Teatrin e Operas dhe Baletit do të jenë të shumta dhe të përzgjedhura me kujdes. Ato janë fillimi i rëndësishëm i TKOB në drejtim të cilësisë artistike, janë sfida të vetë realizuesve, por janë dhe të vështira për t’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.403Z

Prej disa muajsh në koma, e zgjon Adele!

Prej disa muajsh ishte në koma dhe nuk po jepte asnjë shenjë jete. Ka qenë ndoshta një rastësi dëgjimi i Adele duke kënduar ngë nga këngët më të famshme të repertorit të saj, por ka funksionuar, Sharlota 7 vjeçe ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.333Z

Lartesi te stuhishme per Amik Kasoruhon

Librat e rinj I kerkova dhe pas pak i gjeta tri guret e varrit ne te rrepiren prane pllajes ajo e mesit e perhime dhe e mbuluar pergjysme nga shqopat ajo e Edgar Lintonit e zbukuruar vetem me bar dhe me myshkun qe po i ngjitej te kembet e varrit ajo e Hithklifit akoma e zhveshur. Ndenja gjate prane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.950Z

Bildt në WikiLeaks, nuk i pëlqejnë shqiptarët e kroatët

Karl Bildt, ministri i Jashtëm suedez WikiLeaks ka publikuar 200, nga 5 milionë dosjet e marra nga kompania amerikane e sigurimit, Stratfor dhe vëmendjen mes tyre e kanë marrë mesazhet e ministrit të Jashtëm suedez, Karl Bildt. Mes ambicieve për ta kthyer Suedinë në një fuqi botërore, ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.539Z

Një ndarje e pashmangshme apo bashkë përgjithnjë?

Rreth librit Virgjëresha shqiptare të nobelistes kanadeze, Alice Munro Arta MARKU Dashuria, bashkë përgjithnjë  apo një ndarje e pashmangshme? Çfarë kishte për të qenë argument më i denjë letrar? Me gjasë, letërsia ndarjen e ka subjekt më të parapëlqyer se bashkimin, sikurse tradh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.929Z

Opera Verter, lot dhe puthje prej vërteti

Mexosopranoja Vikena Kamenica dhe tenori Saimir Pirgu, në aktin e katert te operes Verter Kushedi sa herë u rrëzua baneri i operës Verter, që mbulonte hyrjen e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit.Punëtorët e vinin ditën dhe ai binte natën… Si historia e Rozafës… Disa thos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama