Rezultate te kerkimit per termin: +Sharr

Meta: total 1000 / total_found 1834 / time 0.001 / keyword[0] sharr / docs[0] 1834 / hits[0] 3410 /
Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia
  • 2019-04-04

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia

Operatori i Sistemit të Transmetimit të energjisë elektrike ka njoftuar këtë të enjte se disa zona të Tiranës do të përballen me kufizime të energjisë elektrike nga ora 8 e mëngjesit deri në 16 të pasdites, sot dhe nesër. Kjo, për shkak të investimeve që OST po kryen me sistemin

Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra, zbulohet video si u kap në hotel vrasësi
  • 2019-03-22

Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra, zbulohet video si u kap në hotel vrasësi

Ky është momenti kur Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë futen në një hotel në Peshkopi ku ishte fshehur Dashamir Xhepa dhe e arrestojnë. Xhepa, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasjen e kunatës së tij, Lirie Xhepa, në 13 shkurt, pranë kodrave të liqenit të Sharrës u arrestua mes

Një pemë për të përkujtuar të afërmit që nuk jetojnë më
  • 2019-03-13

Një pemë për të përkujtuar të afërmit që nuk jetojnë më

Për të përkujtuar të afërmit e tyre, qytetarët e Tiranës zgjedhin që të mbjellin një pemë, për të cilën do të kujdesen në vazhdimësi. Nismës së Bashkisë së Tiranës për shtimin e gjelbërimit, iu bashkua sot edhe anëtari i Këshillit Bashkiak Genc Duka, i cili për të përku

No Pic available
  • 2019-03-10

E diela nis me aksident, autobusi i Sharrës përplas makinën me 3 vajza (FOTO)

#td_uid_2_5c84f263bce80 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/screenshot-7_1552202812-90329941552203860-80x60.png) 0 0 no-repeat;

U dorëhoq para Vettingut, KLP vendos për prokurorin Fusha
  • 2019-03-06

U dorëhoq para Vettingut, KLP vendos për prokurorin Fusha

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, i mbledhur ditën e sotme ka marrë vendim lidhur me dorëheqjen e dhënë nga prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha. KLP ka vendosur që ta cilësojë të përfunduar mandatin e prokurorit, i cili do të jetë në detyrë deri në 31 mars. Gjith

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat
  • 2019-03-06

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat

Ligji Shqiptar ka standarde të përgjithshme edhe për varrezat si territor. Neni 4, pika 1 e ligjit për shërbimin funeral thotë që varrezat duhet te jene te izoluara nga zonat e banimit nëpërmjet zonës se rezervuar. Pika 2 e këtij neni, vijon me distancat. Kur komuniteti ka mbi 10 mijë ba

Vrau kunatën dhe e hodhi në shkurre, rrëfehet autori: Cenoi nderin e familjes
  • 2019-03-02

Vrau kunatën dhe e hodhi në shkurre, rrëfehet autori: Cenoi nderin e familjes

Gjykata për Krime të Rënda la në burg pa afat autorin e dyshuar të vrasjes së Lirie Xhepës, Dashamir Xhepën, vrasje e kryer rreth dy javë më parë. Ngjarja që tronditi kryeqytetin në ditën e dashurisë, duket se ka motiv një konflikt për pronën, si dhe dyshimet se viktima kishte lid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama