Rezultate te kerkimit per termin: +Sharrs

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] sharrs / docs[0] 13 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2016-10-12

U kapën me armë dhe drogë në banesë, 2 arrestohen, 1 në kërkim

Dy persona janë arrestuar dhe një i tretë u shpall në kërkim pasi iu gjetën dhe iu sekuestruan në banesë 6 armë zjarri dhe 80 kg Cannabis Sattiva Policia informon se: Sot më datë 12.07.2016, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 1, bënë të mundur finalizimin e operacionit R

Arme dhe droge ne Tirane dy te arrestuar nje tjeter ne kerkim FOTO VIDEO
  • 2016-10-12

Arme dhe droge ne Tirane dy te arrestuar nje tjeter ne kerkim FOTO VIDEO

Tirane 12 tetor 2016 NOAal- Nje operacion i policise se Tiranes i koduar Kllojka ka zbuluar arme zjarri dhe lende narkotike duke arrestuar dy persona te nje familjebr br Gjate dites se sotme u vune ne pranga Xhelal Biraci 78 vjec dhe nusja e djalit te tij Shahe Biraci41 vjece si dhe u be shpallja

Tiranë, sekuestrohen armë dhe drogë; 2 në pranga 1 në kërkim (Video)
  • 2016-10-12

Tiranë, sekuestrohen armë dhe drogë; 2 në pranga 1 në kërkim (Video)

Foto ilustruese Një sasi armësh dhe municionesh luftarake janë sekuestruar në fshatin Kllojkë të Tiranës. Kjo sasi e madhe armësh dhe municionesh ishin fshehur në malin e fshatit Kllojkë. Burimet zyrtare bëjnë me dije se janë sekuestruar 6 armë zjarri dhe 80 kg kanabis sativa, ndërko

No Pic available
  • 2013-06-08

Jeta e panjohur e babait të Nënë Terezës

Jeta e Kolë Bojaxhiu, patriotit dhe humanistit shqiptar Nga Gjek Gjonlekaj/ New York      Pothuajse t gjithë autort e huaj q shkruajn pr Nn Terezën, theksojn n mnyr t veçant atdhedashurin e prindrve t saj, sidomos t babait, Kol Bojaxhiut. Prelati austriak Mons . Leo Masburg n kapitullin e 9-t

No Pic available
  • 2010-08-28

Në Sharrë, në ditën e madhe të Nënë Terezës

Reportazh Prfytyrimi i do qytetari t Tirans sa her q i duhet t kujtoj emrin “Sharr”, humbet brenda atij rrethimi ku prehen njerzit q nj dit largohen nga kjo bot, si dhe nga nj vendgrumbullim i strmadh plehrash ku hidhet gjithka q nj metropol nxjerr t panevojshme nga jetesa e vet. Dhe ky

No Pic available
  • 2010-08-26

Si e kemi njohur Nënë Terezën

Nj libr me kujtime t personaliteteve q e njohn nga afr bamirsen, shoqruar me nj CD ku jan regjistruar vargjet e Nn Terezs t poetizuara nga Visar Zhiti dhe interpretuar nga aktoret Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe Roza Anagnosti, do t shprndahet sot n ekspozitn “Shenjtorja e dhimbjes” n M

No Pic available
  • 2010-07-13

Mbaron toka në Sharrë, qytetarët varrosen në rrugë

Kjo sht panorama q t ofrohet sot n varrezat e Sharrs n t dal t Kombinatit n kryeqytet. Pr t varrosur t vdekurit, nuk ka mbetur m asnj parcel tok e lir, ndrsa prball ktij fakti skandaloz, sht gjetur nj zgjidhe akoma dhe m skandaloze, prdorimi i rrugve lidhse t parcelave pr t sistemuar t ndjert. Kjo