Rezultate te kerkimit per termin: +Sharr +Prodhimit

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] sharr / docs[0] 1465 / hits[0] 2532 / keyword[1] prodhimit / docs[1] 20741 / hits[1] 28893 /
No Pic available
  • 2015-12-02

Nga 1 janari u hiqet licenca firmave që shfrytëzojnë pyjet

Duke nisur nga 1 janari i viti 2016, asnjë kompani nuk do të ushtrojë aktivitetin e  saj qoftë me koncesion apo leje shfytëzimi për pyjet me qëllim përfitimi duke perfshire edhe eksportin.  Ultimatumi vjen nga ministri i Mjedisit  Lefter Koka, i cili tha se dëmi i akumuluar përgjatë vi

Vrasja për varrin në Sharrë, akuza: 47 vjet burg dy të akuzuarve
  • 2015-11-27

Vrasja për varrin në Sharrë, akuza: 47 vjet burg dy të akuzuarve

Prokuroria e Tiranës kërkoi dje një total prej 47 vitesh heqje lirie për dy persona të akuzuar si autorë të vrasjes së Altin Çullhajt në dhjetor të vitit 2014. Ngjarja ndodhi pranë varrezave të Sharrës dhe pati si motiv një konflikt pronësie mes të dyshuarve dhe viktimës. Të akuz

Festat fetare mbajnë gjallë identitetin në fshatrat e Dropullit
  • 2015-08-09

Festat fetare mbajnë gjallë identitetin në fshatrat e Dropullit

Në zonën e minoritetit grek, festat e përvitshme fetare të fshatrave janë kthyer në një pikë të rëndësishme takimi për komunitetin, i cili është prekur në dy dekadat e fundit nga një shkallë e lartë e migrimi. Nga Gjergj Erebara, BIRN Salsiçet dhe shishqebapet tymosen në skara

Projekti për të shndërruar Dragashin në kopsht të Kosovës
  • 2015-05-30

Projekti për të shndërruar Dragashin në kopsht të Kosovës

​E quajnë “Kopshti i Kosovës”. Me 23 mijë hektar tokë, dikur indirekt punësonte mbi 10 mijë veta. Derisa tani, kjo hapësirë në komunën e Dragashit në jug të Kosovës, kryesisht shfrytëzohet për ti kullotur b

Tërhiqen akuzat kundër kryetarit të Dragashit
  • 2014-05-05

Tërhiqen akuzat kundër kryetarit të Dragashit

Iniciatori i kallëzimit penal kundrejt kryetarit të Dragashit dhe ish kryesuesit të Kuvenit Komunal, në rastin e keqpërdorimit të pronave, i tha në gjykatë se nuk i bashkohet ndjekjes penale. Salim Jenuzi, kryetari i Dragashit dhe Lulzim Rifaj ish-kryesues i

No Pic available
  • 2013-11-17

‘Luftë’ me pulla Esadi, Spiromilo,Zogu, Hoxha… ja gjurmët që lanë

TIRANE - Pas ikjes së princ Vidit, ngjarje e personazhe i lanë vendin njëri-tjetrit, ç’ka u pasqyrua edhe në filatelinë shqiptare. Dominoi me vendimet e tij Esad Pashë Toptani, Ahmet Zogu dhe Enver Hoxha…por rekordin e shënoi Zogu me mbi 70 pulla…Myhuri, vula me vete e Es

No Pic available
  • 2013-11-10

Mbledhja e Këshillit Bashkiak, ja 32 familjet që do trajtohen me para

TIRANE - Në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak të Tiranës, e cila do mbahet ditën e hënë më 11 nëntor do të diskutohen disa projektvendime me rëndësi për qytetarët e Tiranës. Midis tyre janë dy vendime p&