Rezultate te kerkimit per termin: +Shartimet

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] shartimet / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
Aktivi i PD-së në Kavajë/Basha: Më 20 shkurt ti themi ndal së keqes. Qeveria ose të kthehet në binarët e ligjit ose të iki
  • 2014-02-15

Aktivi i PD-së në Kavajë/Basha: Më 20 shkurt ti themi ndal së keqes. Qeveria ose të kthehet në binarët e ligjit ose të iki

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i bëri thirrje qytetarëve të Kavajës që të marrin pjesë masivisht në mitingun që do të organizohet më 20 Shkurt ora 14:00 në sheshin Skëndërbej. I pranishëm në aktivin e degës së PD-së për Kavajën, Basha u shpreh se ky marshim prot

Imazhe tradhtare
  • 2011-01-20

Imazhe tradhtare

Premiera / Perjetesi doli nga fondi i Arkivit Shteteror i rezervuar qysh prej vitit te prodhimit 1974. I dyti dokumentar i ndaluar i Dhimiter Anagnostit ku tjeter gjuhe flet imazhi e tjeter teksti propagande. Disa pyetje para gjoksit te forte te Nenes Shqiperi Perjetesi dokumentari i dyte i n

No Pic available
  • 2010-04-14

Ditari sekret i Gjovalin Lukës: Mashtrimi i Enver Hoxhës me Stalinin për Albaninë kaukaze

Agron Luka Vijon nga numrat e kaluar Albania kaukazike!? - Unë mendoj se studimi i historisë së antikitetit, e më thellë, duhet të bëhet nga ekspertë, mbi baza shkencore dhe jo me “vijën e partisë” dhe me “fantazinë e urdhrat e ko

Në shtëpinë e Maries
  • 2008-07-19

Në shtëpinë e Maries

  Njëzet vjet që nuk jeton më, por Marie Logorecin e kujtojnë ndryshe nga shumë të tjerë. Me veshjet e saj skenike, montazhet filmike dhe fotot Aty është Gertruda, Ledi Milford, e ashpra Bernarda Alba, por edhe e dhembshura Loke. Ledhatare, dramatike, naive... Maria ndihet mirë tek