Rezultate te kerkimit per termin: +Shefik +Osmanit

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] shefik / docs[0] 167 / hits[0] 257 / keyword[1] osmanit / docs[1] 742 / hits[1] 942 /
No Pic available
  • 2013-09-17

KUJTIME, QË MBETEN KURDOHERË TË PASHLYERA

 (Libri Përjetë me Shefikun, nga Urti Osmani-Mësuese e Popullit) Nga prof. Murat Gecaj 1. Nuk është hera e parë, që marr në dorë libër me kujtime e mbresa, nga një bashkëshort. Tani, p.sh., më kujtohet se, një botim i tillë, ishte edhe libri me poezi, që shkroi e publikoi, afër dy

No Pic available
  • 2012-09-21

Prof. dr. Shefik Osmani, personalitet i shquar i arsimit dhe i mendimit pedagogjik shqiptar Nga Prof. Dr. Pajtim Bejtja

Pak kohe me pare, me 21 korrik 2012, pas nje semundjeje te gjate, u nda nga jeta, ne Tirane, mesuesi i merituar, prof. dr. Shefik Osmani. Shefiku ka lindur ne vitin 1923 ne Shkoder, ne nje familje njerezish arsimdashes dhe qe u bene personalitete te arsimit tone kombetar. Babai i tij, Et'hem Osmani