Rezultate te kerkimit per termin: +Shefiku

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] shefiku / docs[0] 9 / hits[0] 16 /
Nje burre ne Librazhd kryen vepra te turpshme me nusen e kusheririt
  • 2014-11-24

Nje burre ne Librazhd kryen vepra te turpshme me nusen e kusheririt

Librazhd 24 nentor 2014 NOAal- Nje sherr qe vijonte prej vitesh per motive pronesie dhe nje i ri i hapur se fundmi per ngacmim seksualbr br Shefik Alla 46 vjec me banim ne fshatin Kuturman te Librazhdit po ndiqet penalisht pasi per motive te dobeta para baneses se tij ka fyer dhe kercenuar djalin

No Pic available
  • 2012-09-21

Prof. dr. Shefik Osmani, personalitet i shquar i arsimit dhe i mendimit pedagogjik shqiptar Nga Prof. Dr. Pajtim Bejtja

Pak kohe me pare, me 21 korrik 2012, pas nje semundjeje te gjate, u nda nga jeta, ne Tirane, mesuesi i merituar, prof. dr. Shefik Osmani. Shefiku ka lindur ne vitin 1923 ne Shkoder, ne nje familje njerezish arsimdashes dhe qe u bene personalitete te arsimit tone kombetar. Babai i tij, Et'hem Osmani

Egjipt, Vëllazëria Myslimane bën thirrje për protesta
  • 2012-06-20

Egjipt, Vëllazëria Myslimane bën thirrje për protesta

Përgjatë fundjavës gjeneralët lëshuan dy urdhra për të shpërndarë Parlamentin e zgjedhur me vota disa muaj më parë, i cili dominohet nga Vëllazëria, dhe duke marrë të gjitha kompetencat legjislative dhe ekzekutive për vete.Deputetët pritet të përpiqen të hyjnë në Parlament të

No Pic available
  • 2011-06-30

Gjilan, rrënohen disa objekte në pronën komunale

Nga Express më 30 qershor 2011 në ora 17:30 Drejtoria e Inspeksionit, përkatësisht sektori i Ndërtimit në Gjilan, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, dhe me njësitin e KEK-ut, ka rrënuar sot disa objekte të ndërtuara në pronën komunale në Gjilan, të cilat nuk posedonin leje nd

No Pic available
  • 2011-02-05

Mbërrijnë të parët

Mbërriti nga Egjipti grupi i parë i shtetasve të Kosovës. Ata ikën shkaku i trazirave atje. Behgjet Pacolli i ktheu në shtëpi. Disa pritet të mbërrijnë të shtunën, kurse trembëdhjetë të tjerë në mungesë dokumentesh, evakuohen në Jordani. Nga Jeton Musliu më 05 shkurt 2011 në

No Pic available
  • 2010-02-28

Ëndrra komuniste

Autori i Lajmit: Sulejman Mato “Çka është e shkruara jonë në mos një sërë ëndrrash? Çndryshim ka në mes të kujtuarit të ëndrrave dhe të kujtuarit të së shkruarës?” Fjalët e shkrimtarit argjentinas Jorge Luis Borhges mu kujtuan në çastin kur ra zilja e celularit dhe nga

No Pic available
  • 2010-01-06

Gjendet i vrare ne pronat e tij 71-vjecari

Tirane-Nje 71 vjecar eshte gjetur i vdekur ne rrethana misterioze ne fshatin ku kishte pronat e tij. Shefik Grori, lindur dhe banues ne Tirane, ishte larguar nga banesa e tij ne Tirane, qe ne date 25 dhjetor, drejt pronave te tij qe ndodhen ne fshatin Gror. Familjare te tij, kane pohuar se shpesh he