Rezultate te kerkimit per termin: +Shefikut

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] shefikut / docs[0] 4 / hits[0] 7 /
No Pic available
  • 2013-09-17

KUJTIME, QË MBETEN KURDOHERË TË PASHLYERA

 (Libri Përjetë me Shefikun, nga Urti Osmani-Mësuese e Popullit) Nga prof. Murat Gecaj 1. Nuk është hera e parë, që marr në dorë libër me kujtime e mbresa, nga një bashkëshort. Tani, p.sh., më kujtohet se, një botim i tillë, ishte edhe libri me poezi, që shkroi e publikoi, afër dy

No Pic available
  • 2012-09-21

Prof. dr. Shefik Osmani, personalitet i shquar i arsimit dhe i mendimit pedagogjik shqiptar Nga Prof. Dr. Pajtim Bejtja

Pak kohe me pare, me 21 korrik 2012, pas nje semundjeje te gjate, u nda nga jeta, ne Tirane, mesuesi i merituar, prof. dr. Shefik Osmani. Shefiku ka lindur ne vitin 1923 ne Shkoder, ne nje familje njerezish arsimdashes dhe qe u bene personalitete te arsimit tone kombetar. Babai i tij, Et'hem Osmani

Egjipt, Vëllazëria Myslimane pretendon fitoren
  • 2012-06-18

Egjipt, Vëllazëria Myslimane pretendon fitoren

“Doktor Mohamed Mursi  është Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur nga populli”, tha Partia për Liri dhe Drejtësi e Vëllazërisë Myslimane në “twitter”.Sipas “Al-Arabiya”-s, Vëllazëria Myslimane pretendon se ka arritur fitoren me 13 230177 vota. Sipas kësaj partie, pas

No Pic available
  • 2009-09-19

Krerët e nacionalizmit në trevën e Opojës (1941-1947)

Personalitetet që punuan, luftuan dhe u sakrifikuan për Shqipërinë etnikeOpoja gjendet në pjesën më skajore të jugperëndimit të Kosovës. Ajo është një pllajë ndërmjet Gorës e Prizrenit dhe shtrihet rrëzë maleve të Koritinikut e të Sharrit. Territori i Opojës nga jugperëndimi k