Rezultate te kerkimit per termin: +Shefit

Meta: total 1000 / total_found 12020 / time 0.006 / keyword[0] shefit / docs[0] 12020 / hits[0] 14466 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Meta për Ora News: Rilindja do të kthejë Shqipërinë në Lezhë siçiliane

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta denoncon me emër autorët të ngjarjes në Shëngjin ku një eksponent i LSI-së u plagos. Në një intervistë telefonike ekskluzive për Ora News, nga qyteti i Lezhës, Meta thotë se  do të qëndrojë në Lezhë ku situaten e paraqet te rëndë dhe akuzon

Çako takon shefin e misionit të OSBE/ODIHR: Sulmet ndaj meje të pabaza
  • 2017-06-20

Çako takon shefin e misionit të OSBE/ODIHR: Sulmet ndaj meje të pabaza

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako e ka njohur shefin e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR Peter Tejler me sulmet politike, që i janë bërë nga LSI në drejtim të tij dhe Policisë së Shtetit. Në një njoftim për mediat, thuhet se Drejtori Çako ka thënë

No Pic available
  • 2017-06-18

Shefi i SHKB-së i bindet thirrjes së Ramës, fushatë për PS

Nëse oficerët e policisë dalin në fushate elektorale dhe shkelin ligjin, institucioni që nis hetimin për ta është SHKB-ja. Sot në Vorë, në zbatim të thirrjes së Kryeministrit Rama, shefi i SHKB në Ministrinë e Brendshme, Memo Çela, ka hequr kapelën e policit dhe ka vënë atë të P

No Pic available
  • 2017-06-18

Luan Rama: Rilindja dhunon anëtarë të LSI, të shkarkohet Haki Çako

18 Qershori ka qenë një ditë e tensionuar në fushatën e Lëvizjes Socialiste për Integrim, pasi zyrtarët më të lartë të saj raportuan për incidente zgjedhore ku janë përfshirë aktivistë e kandidatë të saj për deputetë. Ish -kryetari i LSI, Ilir Meta vizitoi në spitalin e Traumë

No Pic available
  • 2017-06-17

Shefi i CIA-s në Shqipëri dy ditë para zgjedhjeve? Ja si përgjigjet Basha

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zbuluar detaje nga takimi i tij me presidentin amerikan Donald Trump dy ditë më parë. Por Basha është pyetur nga gazetari Arjan Çani nëse pritet një vizitë e shefit të CIA-s më datë 23-24 qershor, pra dy ditë para zgjedhjeve. Por kreu i PD-së tha se nuk e

Donald Trump, nën hetim për pengim të drejtësisë
  • 2017-06-15

Donald Trump, nën hetim për pengim të drejtësisë

Donald Trump është nën hetim nga prokurori special për pengim të drejtësisë për çështjen Russiagate. Lajmi bëhet i ditur nga Washington Post, që citon disa drejtues që duan të ruajnë anonimatin. Mueller po përgatitet të marrë në pyetje këtë javë 3 zyrtarë të lartë të shërb

No Pic available
  • 2017-06-14

Sessions: Akuzat për bashkëpunim me rusët, gënjeshtra të neveritshme

Në dëshminë e dhënë përpara Senatit amerikan, Kryeprokurori amerikan Jeff Sessions, i ka cilësuar gënjeshtra të tmerrshme dhe të neveritshme akuzat që janë hedhur për lidhje të dyshuara të tij me zyrtarë të Rusisë. Sipas Sessions, çdo gjë që është thënë është e pabazuar n