Rezultate te kerkimit per termin: +Shehu +Hamit

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] shehu / docs[0] 10736 / hits[0] 23096 / keyword[1] hamit / docs[1] 1408 / hits[1] 2168 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-02-22

Nishani dekoron 400 diversantët që CIA hodhi në Shqipëri në vitet 50

Xhevdet Shehu Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i akordoi në dt. 20/02/2017, nr. dekreti 10013 KOMPANISË 4000 Dekoratën Gjergj Kastrioti Skënderbeu me motivacionin: Në shenjë vlerësimi të lartë për kontributin e vyer dhe të pamohueshëm, në përpjekje për rrëzimin e shtetit dikta

Masakra e Tiranës në 1944, si i vrau Enver Hoxha shokët e Liceut
  • 2016-11-20

Masakra e Tiranës në 1944, si i vrau Enver Hoxha shokët e Liceut

Historiani Uran Butka rikthen edhe njehere momentet e diteve te para te clirimit te Tiranes. Ne nje shkrim per gazeten Panorama ai thekson faktin qe ne masakren e Tiranes, Enveri ekzekutoi te gjithe shoket e tij te Liceut.  Nga Uran Butka Terrori komunist gjatë luftës arriti kulmin me masakr

DOSSIER/ Mark Dodani: Kush donte të vriste Myslim Pezën
  • 2016-11-12

DOSSIER/ Mark Dodani: Kush donte të vriste Myslim Pezën

Nga Mark Dodani Në periudhën e LANÇ-it Sul Selimja ishte komandant Balli në Shqipërinë e Mesme. Së bashku me vetakun në zë të Elbasanit, Alush Lleshanakun, në krye të forcave reaksionare ku përfshiheshin nazi-fashistë, ballistë, zogistë, zunë pusirat kundër forcave partizane të Br

INTERVISTA/ Vrasja e ballistëve, flet nipi i Myslym Pezës: Ju tregoj sherrin me Mehmet Shehun
  • 2016-11-07

INTERVISTA/ Vrasja e ballistëve, flet nipi i Myslym Pezës: Ju tregoj sherrin me Mehmet Shehun

Nipi i Myslym Pezës, komandantit të çetës dhe batalionit të Pezës, Sokol Peza, tregon se korrieri që ishte nisur për të urdhëruar ndalimin e masakrës me ballistët në Lushnjë e vranë njerëzit e Hamit Matjanit. Ai tregon historitë e treguara nga i ati, Skënder Peza, se si Myslym P