Rezultate te kerkimit per termin: +Shekulli +Online

Meta: total 1000 / total_found 2298 / time 0.003 / keyword[0] shekulli / docs[0] 13232 / hits[0] 15637 / keyword[1] online / docs[1] 63597 / hits[1] 70705 /
Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)
  • 2019-02-26

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)

Sadije Agolli, bashkëshortja e poetit të njohur Dritëro Agolli është shuar në moshën 76 vjeçare. Gruaja e njohur për përkushtimin ndaj të shoqit, dhe në botimet shqiptare mbylli sytë përgjithmonë në Spitalin e Neurologjisë, ku qëndronte e shtruar prej një jave. E lindur në qyteti

No Pic available
  • 2018-09-14

Perëndimi i medias së shkruar. Gazetat raportojnë humbje të mëdha

Shtypi i shkruar në Shqipëri pësoi një rënie të të ardhurave prej 9% në vitin 2017. Rrjeti i gazetarëve investigativë të Ballkanit, BIRN ka analizuar bilancet e publikuara në QKB të operatorëve kryesorë të tregut. Gazeta më e madhe në vend, Panorama pësoi një rënie me 10% dhe v

MEDALJA E SKËNDERBEUT QË U PËRDOR SI SIMBOL NË PULLËN E POSTËS, MONEDHËN E DEKORATAT E SHTETIT SHQIPTAR
  • 2018-01-29

MEDALJA E SKËNDERBEUT QË U PËRDOR SI SIMBOL NË PULLËN E POSTËS, MONEDHËN E DEKORATAT E SHTETIT SHQIPTAR

(Një vështrim me karakter studimor numizmatik) Bajram Peçi Tej reve të zeza dhe mjegullës së dendur që mbuloi historitë e kombit pas pushtimit osman e në rrethanat kur nuk na lejohej shkrimi i gjuhës, vështirë të shihje se do mbeteshin në kujtesë rrugët dhe vendet ku e kishin hedhur

Kodikët e Beratit, në Librarinë Digjitale Botërore
  • 2017-12-04

Kodikët e Beratit, në Librarinë Digjitale Botërore

Kopje digjitale të Kodikëve të Beratit u publikuan në Librarinë Digjitale Botërore të Librarisë së Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në praninë e Drejtorit të Përgjithshëm të Arkivave, z. Ardit Bido. Ngjarja u kremtua me një aktivitet të përbashkët të Ambasadës

No Pic available
  • 2017-09-16

Kina mbyll platformën e tregtimit të Bitcoin; Ekspertët: Monedha virtuale, një flluskë

Kina ka shtrënguar frenat ndaj Bitcoin-it. Menjëherë pas njoftimit të autoriteteve financiare, BTC Kina, platforma më e madhe e këmbimit të kriptomonedhave, ka njoftuar pezullimin e aktiviteteve operacionale për klientët, të cilët janë rezidentë në Kinë. Bllokada e këmbimit të Bitco

No Pic available
  • 2017-09-04

Gazetat dhe portalet pasqyrojnë reportazhin e Ora News për fëmijët e Hafizit

Reportazhi i Ora News në familjen e gjyqtares Fildes Hafizi së ekzekutuar nga ish bashkëshorti i saj ka gjetur një pasqyrim të gjerë thuajse ne të gjitha portalet online të Shqipërisë por dhe në Kosovë. UNË DHE ARLINDI U SHTRIMË PËRTOKË, kështu është titulli i vendosur nga Panoram

Ambasada ruse: Ne pas kërcënimit të Bashës?! Shpifje
  • 2017-04-14

Ambasada ruse: Ne pas kërcënimit të Bashës?! Shpifje

Ambasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar përmes rrjeteve sociale në lidhje me një shkrim të publikuar në shtypin e shkruar dhe në mediat online, ku thuhet se Rusia qëndron pas kërcënimit për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Nga Ambasada Ruse është pritur me habi të madhe art