Rezultate te kerkimit per termin: +Shembja

Meta: total 1000 / total_found 2946 / time 0.001 / keyword[0] shembja / docs[0] 2946 / hits[0] 3871 /
Policia hedh gaz lotsjellës te Bregu i Lumit, banorja nga spitali: Seci dot nga këmba! (VIDEO)
  • 2019-04-09

Policia hedh gaz lotsjellës te Bregu i Lumit, banorja nga spitali: Seci dot nga këmba! (VIDEO)

Paraditen e sotme, banorët e Bregut të Lumit janë përplasur me policinë në përpjekje për të mbrojtur 38 banesat e tyre nga shembja, e cila parashikohet në projektin për ndërtimin e Bulevardit të Ri të Tiranës. Disa prej banorëve janë lënduar nga konfrontimi me policinë, e cila duk

Deutsche Welle zbulon skandalin që mund ti shkurtojë karrierën Edi Ramës
  • 2019-03-22

Deutsche Welle zbulon skandalin që mund ti shkurtojë karrierën Edi Ramës

Media gjermane Deutsche Welle ka publikuar së fundmi një reportazh mbi çështjen e Teatrit Kombëtar, duke e lidhur rezistencën e disa artistëve dhe anëtarëve të shoqërisë civile edhe me protestat opozitare në Tiranë. Gazetari i DË thotë se protestat ndaj kryeministrit Edi Rama po p

Tension te Petro Nini, banorët shtrihen në rrugë kundër prishjes së banesës
  • 2019-03-11

Tension te Petro Nini, banorët shtrihen në rrugë kundër prishjes së banesës

Momente tensioni janë shënuar paraditen e sotme në Tiranë, pranë gjimnazit Petro Nini Luarasi. Gjithçka pasi është kundërshtuar shembja e dy banesave. Banorët e revoltuar janë shtrirë në rrugë, duke bllokuar edhe qarkullimin. Banorët thonë se banesa është në proces legalizimi dhe

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

Rrëshqitjet e dheut në Lin-Pogradec, ARRSH: Nuk u bllokua lëvizja e mjeteve
  • 2019-01-29

Rrëshqitjet e dheut në Lin-Pogradec, ARRSH: Nuk u bllokua lëvizja e mjeteve

Pasditen e sotme qarkulluan në rrjet disa foto që tregonin masivë shkëmborë të rrëzuar shumë pranë tunelit panoramik në aksin rrugor Lin-Pogradec, një investim madhor i qeverisë, që ka përfunduar pjesërisht. Lidhur me ngjarjen ka reaguar edhe ARRSH, duke sqaruar se nuk ka pasur blloki

Brazil, 200 të zhdukur nga shembja e digës me mbetje minerare
  • 2019-01-26

Brazil, 200 të zhdukur nga shembja e digës me mbetje minerare

Janë të paktën 200 persona të zhdukur pas shembjes së një dige me mbetje minerale në komunën braziliane të Brumadinhos, në shtetin Minas Gerais. Imazhet nga ajri ndërkohë tregojnë që një det me mbeturina metalike ka rënë mbi shtëpitë e rajonit Corrego de Feijao. Qeveria braziliane

No Pic available
  • 2019-01-24

Nis shembja e shtëpive të Medreseja, banorët: Këta të fusin në

Bashkia Tiranë dhe Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kanë nisur sot shembjen e dhjetëra shtëpive dhe bizneseve në zonën e Medresesë, për shkak të projektit për zgjerimin e rrugës. Banorët shprehen se janë njoftuar për prishjen e banesave, por nuk kanë marrë asnjë i