Rezultate te kerkimit per termin: +Shembulli

Meta: total 1000 / total_found 5388 / time 0.003 / keyword[0] shembulli / docs[0] 5388 / hits[0] 5907 /
Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!
  • 2019-03-15

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!

Të premten, kryeministri e ka nisur duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull të prestigjiozes britanike The Independent, qw e cilëson Shqipërinë si një nga destinacionet kryesore qe nuk duhen lënë pa u vizituar. MIRËMËNGJES dhe me këtë artikull të bukur për Shqipëri

No Pic available
  • 2019-03-08

Kujtime të studentit për profesor Eqrem Çabej

Në vitet 1962-1966 isha student në Fakultetin Histori dhe Filologji të UT, Fakulteti përdorte dy katet e para të asaj godine, kurse në katin e tretë kishin zyrat e tyre Instituti i Historisë dhe i Gjuhësisë dhe Instituti i Folklorit. Gjatë pushimeve midis orëve mësimore në oborrin e fa

MIRËNJOHJE!
  • 2019-03-07

MIRËNJOHJE!

Nga Ilir ÇUMANI (Kushtim për një misionare të dijes dhe humanizmit me rastin e 7 dhe 8 marsit) Nuk ndodh shpesh që, në të përditshmen tonë të takosh e të njohësh nga afër njerëz krejt të zakonshëm, të cilët, me jetën dhe veprimtarinë e tyre modeste bëhen shembulli më i mirë p

Doli kundër djegies së mandateve, pse Lefter Koka po hedh vallen e Ramës?
  • 2019-02-19

Doli kundër djegies së mandateve, pse Lefter Koka po hedh vallen e Ramës?

Deputeti i LSI, Lefter Koka i njohur si një nga më të besuarit e Presidentit Ilir Meta kur ai drejtonte partinë, vendosi sot të dalë kundër një vendimi të grupit parlamentar, që mbështet djegien e mandateve njëjtë si Partia Demokratike dhe aleatët e tjerë opozitarë. Ish-ministri i Mj

Ushtari i Metës kundër Monës: Se djeg mandatin, LSI po e përdor Berisha
  • 2019-02-19

Ushtari i Metës kundër Monës: Se djeg mandatin, LSI po e përdor Berisha

Propozimit ekstrem të liderit të opozitës, Lulzim Basha, për të djegur mandatet e deputetëve iu bashkua dje zyrtarisht LSI, me kryetaren Monika Kryemadhi që tha se kjo është rruga e vetme për të ndalur regjimin e Edi Ramës. Por ashtu siç ishte përfolur në media, vendimi për djegien e

Rama ironizon Metën: I kemi rënë kot në qafë Nishanit, ky qenka më keq
  • 2019-02-15

Rama ironizon Metën: I kemi rënë kot në qafë Nishanit, ky qenka më keq

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për deklaratat e Presidentit Ilir Meta për çështjen e Unazës së re. Rama tha se nuk e surprizon me Meta, pasi sipas tij Presidenti është një parti e tretë në opozitë. Kryeministri shtoi se i ka rënë në qafë kot ish-presidentit Nishani kur drejtonte i

Druri më i pisët se wc, por larja nuk mjafton: 5 këshilla për higjienën
  • 2019-02-13

Druri më i pisët se wc, por larja nuk mjafton: 5 këshilla për higjienën

Larja me ujë nuk është e mjaftueshme për të eliminuar mikrobet potencialisht vdekjeprurëse Duke analizuar rezultatet e një sondazhi të porositur nga rrjeti britani Sainsbury, del se 40% e të anketuarve përdorin të njëjtin mjet prerës për mish dhe perime dhe se një në dhjetë nuk e p