Rezultate te kerkimit per termin: +Shen +Gjergjit

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] shen / docs[0] 6105 / hits[0] 9318 / keyword[1] gjergjit / docs[1] 850 / hits[1] 1238 /
Fiks Fare, avokati sekser: 3.000 euro për gjyqtarët e Apelit Shkodër
  • 2017-02-02

Fiks Fare, avokati sekser: 3.000 euro për gjyqtarët e Apelit Shkodër

Një avokat tentoi ti japë gjyqtarit 3.000 euro kundrejt një vendimi pafajësie. Fiks Fare solli fakte për mënyrën sesi avokatët i kërkonin lekë të pandehurit Gjergji nga Thumana. Bëhet fjalë për avokatin Gjin Marku, i cili u arrestua këtë të mërkurë nga Prokuroria për Krimet e R

No Pic available
  • 2015-12-28

Dhjetori i perëndimit të komunizmit: tri rrëfime nga Shqipëria

Familja Zefi në Fishtë po sfidonte tinëz regjimin e hekurt të Enver Hoxhës. Shqipëria ishte shpallur shteti i vetëm ateist në botë pas fushatës vrastare ndaj klerikëve dhe shkatërrimit të objektit fetare anembanë vendit në fund të viteve gjashtëdhjetë. Në shtëpinë e Paulin Z

No Pic available
  • 2015-12-18

Grabitet dhe dëmtohet Kisha e shekullit të XIV

Me afrimin e festave të fundvitit, në Korçë janë shtuar grabitjet e objekteve të kultit. Shënjestër e grabitësve së fundmi është bërë kisha e Shën Ristozit në Mbroje, e ndërtuar në shekullin e XIV. Korçë- Grabitet gjatë natës kisha e vjetër e Shën Ristozit që ndodhet në hyr

No Pic available
  • 2015-12-10

Ndahet nga jeta Majori Llesh Gjon Gjergji

Është ndarë nga jeta Majori Llesh Gjon Gjergji. Homazhet në nderim të tij do të bëhen sot nga ora 10:00- 12:00 pranë Agjensise “Alba 2000” (Rruga e Dibres, nr 302, 200m nga Medreseja) Dhe 12:00-14:00 Homazhet tek Garnizoni “Skenderbej” (Rruga e Dibres) Në orën 14:00

No Pic available
  • 2015-12-10

Ministrja Nikolla humb të atin, ndahet nga jeta Majori Llesh Gjon Gjergji

Është ndarë nga jeta Majori Llesh Gjon Gjergji, babai i ministres së Arsimit, Lindita Nikolla. Aviodrejtuesi i shquar shqiptar Llesh Gjon Gjergji humbi jetën, nga shkaqe natyrore, sot në moshën 83 vjeçare,  në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Homazhet në nderim

No Pic available
  • 2015-05-06

Halim Kosova me komunitetin rom

brbrDita e Shen Gjergjit eshte zgjedhur nga kandidati  i PD-se per kryetar Bashkie ne Tirane Halim Kosova per tu takuar me banoret e komunitetit Rom ai vuri ne dukje se politikat e gabuara te qeverise ia kane shtuar problemet kesaj shtresebrbr brbrJu sot keni festen e Shen Gjergjit qe sipas tradi

Veliaj Nuk do qeverisim vetem ne kryeqytet por ne gjithe territorin e Tiranes
  • 2015-04-26

Veliaj Nuk do qeverisim vetem ne kryeqytet por ne gjithe territorin e Tiranes

Transmetuar me 26042015 - 2153 PUBLICITET Ministri i Mireqenies Sociale dhe Rinise z Erion Veliaj ka nisur fushaten elektorale per kryetar bashkie ku ishte sot ne Shen Gjergj te Tiranesbr br Ai zhvilloi atje nje takim me banoret e z