Rezultate te kerkimit per termin: +Shenjat

Meta: total 1000 / total_found 7994 / time 0.004 / keyword[0] shenjat / docs[0] 7994 / hits[0] 9809 /
No Pic available
  • 2017-06-22

6-vjeçari autik rradhit 196 shtetet sipas rendit alfabetik

Një djalë autik është bërë bërë shumë i njohur në të gjithë botës pasi është filmuar duke rradhitur 196 shtetet e botës sipas rendit alfabetik. Jayden Binkley nga Arnoldi, Nottingham i mësoi emrat pasi prindërit i blenë një atlas 3 muaj më parë. Ai ka mësuar gjithashtu të gji

Pushimet: det apo mal? Çfarë ju këshillon horoskopi
  • 2017-06-20

Pushimet: det apo mal? Çfarë ju këshillon horoskopi

Zbuloni përmes horoskopit se cila është gjysma juaj ideale për të planifikuar verën Vera tashmë erdhi dhe të gjithë po bëhemi gati për pushime. Një pjesë preferon ti kalojë pushimet në bregdet, ndërsa një pjesë tjetër preferon klimën e freskët malore. Në bazë të shenjës së

No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

No Pic available
  • 2017-06-16

Zbuloni pse në Angli votohet me laps

Nëse në Shqipëri jemi mësuar që ti kryejmë votimet me përdorimin e stilolapsit, në Angli përdoret lapsi. Përdorimi i lapsit ose stilolapsit nuk është i specifikuar në legjislacion. Në angli, lapsat janë përdorur për arsye historike dhe praktike. Përdorimi i tyre nuk rrit mundësin

BASHA NË AMERIKË, ÇFARË ËSHTË KJO LËVIZJE?
  • 2017-06-14

BASHA NË AMERIKË, ÇFARË ËSHTË KJO LËVIZJE?

Spartak NGJELA Basha në Amerikë, çfarë është kjo lëvizje? Do jetë pozitiv për Shqipërinë, por jo për Bashën Basha është i thirrur, kuptohet. Por, përse është thirrur? Njerzit kanë ngelur të shtangur që Lulzim Basha ka udhëtuar drejt Uashingtonit. Pyetja mbetet: përse e kanë

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët edhe në Gjirokastër
  • 2017-06-13

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët edhe në Gjirokastër

Loja vrasëse Balena Blu po gjen shtrirje të gjerë gjeografike edhe në Shqipëri. E ndërsa mendohet se më të rrezikuar janë fëmijët e zonave urbane, në Gjirokastër ka ndodhur krejt e kundërta. Një 12 vjecare, banore në një prej zonave rurale të qytetit ka rënë pre e kësaj loje. Ka

10 produkte natyrale që e ndihmojnë lëkurën të qëndrojë gjithmonë e re
  • 2017-06-09

10 produkte natyrale që e ndihmojnë lëkurën të qëndrojë gjithmonë e re

Natyra është një minierë e vërtetë ari me produktet që na servir. Më poshtë kemi përzgjedhur 10 ingredientë shumë efektivë natyralë që do ta bëjnë fytyrën tuaj të duket gjithmonë  e re, duke sfiduar çdo teknikë fotoshopi. Janë kaq të thjeshta dhe të kudogjendura, saqë mund