Rezultate te kerkimit per termin: +Shenjt

Total: 3896
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.653Z

Nis muaji i shenjtë i Ramazanit

TIRANE-Nis Muaji i shenjtë i Ramazanit. Ministria e Shëndetësisëi ka publikuar në faqën zyrtare në Web, disa këshilla dietike lidhur me muajin e Ramazanit. Më shumë se 1 miliarde myslimanë në të gjithë botën nisin sot muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.821Z

Papa Gjon Pali afër shenjtërimit

Është aprovuar mrekullia e radhës e Papa Gjon Palit II duke bërë kështu një hap i madh drejt shenjtërimit të Papës së ndjerë. Kongregacioni i kardinalëve dhe peshkopëve të Vatikanit e kanë pranuar si mrekulli të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.883Z

Grabovci thoshte “Policia, uniformë e shenjtë”

Për shefin e grupit parlamentar të PDK-së Adem Grabovci, uniforma e policisë është e shënjtë. Por këtë vlerësim e ka pasur më herët, kur policia kishte arrestuar dhe rrahur aktivistë dhe protestues të Lëvizjes Vetëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.890Z

Shenjtërimi i Giovanni XXIII eGiovanni Paolo II MB, në prill 2014

VATIKAN- Në 27 prill të vitit 2014-të do të proklamohen të shenjtë Giovanni XXIII (23) dhe Giovanni Paolo II. Këtë gjë e ka deklaruar Papa Françesko, gjatë mbledhjes me kardinalët e Vatikanit.Kreu i Selisë së Shenjtë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.616Z

Papa Françesku shenjtëron dy murgeshat e para palestineze

Papa Françesku ka shenjtëruar dy murgesha të shekullit të XIX, të cilat kanë jetuar në Palestinën e sunduar prej Perandorisë Osmane, duke u bërë kështu të parat katolike arabe që kthehen në shenjtore. Marie Alphonsine Ghatt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.951Z

Hoxhaj i uron Pashkët: Kjo Festë e shenjtë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, me rastin e Festës së Pashkëve, i ka dërguar një telegram urimi sekretarit për Marrëdhënie me Jashtë të Selisë së Shenjtë, Monsinjor Dominique Mamberti. Në tele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.844Z

Shenjtërimi i Kishës bashkon politikën shqiptare- FOTO

TIRANE - Ceremonia e shenjtërimit të Kishës Ortodokse “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë, ka bashkuar për disa orë politikën shqiptare. Kryeministri Rama është ulur përkrah presidentit Nishani në meshën e shenjtërimit t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama