Rezultate te kerkimit per termin: +Shenjtor

Meta: total 973 / total_found 973 / time 0.000 / keyword[0] shenjtor / docs[0] 973 / hits[0] 1457 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Gjergj Bojaxhi deputet?! Por e kaluara e tij e errët e përndjek kudo
  • 2019-02-24

Gjergj Bojaxhi deputet?! Por e kaluara e tij e errët e përndjek kudo

Opozita shqiptare e përfaqësuar nga PD, LSI dhe disa aleatë të tjerë prej të enjtes së shkuar nuk gëzon më benefitet parlamentare, pasi deputetët kanë dorëzuar mandatet e tyre dhe janë qytetarë të lirë. Vendimi i opozitës, i aplikuar për ti hapur rrugë një qeverie tranzitore dhe

Bujar Luca, në një ekspozitë të re në Galerinë 55 në Paris
  • 2019-01-25

Bujar Luca, në një ekspozitë të re në Galerinë 55 në Paris

Nga njëra ekspozitë në tjetrën, nëpër qytetet e Francës apo të Italisë, piktori Bujar Luca përvijon me këmbëngulje prirjen e tij pikturale, përmes një arti abstrakt, por që në vetvete ka dhe anën figurative, pra shenjat, simbolet, domethëniet, gjestin piktural, të cilat duhet ti v

Duterte provokon katolikët: Jezusi u kryqëzua? F ** k, sa e pavlerë!
  • 2018-12-30

Duterte provokon katolikët: Jezusi u kryqëzua? F ** k, sa e pavlerë!

Udhëheqësi kontrovers i Filipineve, Rodrgio Duterte ka ndarë pikëpamjet e tij mbi parimet themelore të besimit të krishterë, duke e quajtur doktrinën e Shenjtë të Trinisë “një budallik” dhe duke pretenduar se ishte “e padenjë” për një zot të vërtetë që të

Mes meshkujve dhe femrave, nuk mund të ketë miqësi
  • 2018-10-16

Mes meshkujve dhe femrave, nuk mund të ketë miqësi

Sot 164 vjetori i lindjes së Oscar Wilde Oskar Uajlld (Oscar Wilde) ishte një shkrimtar dhe poet irlandez. Ai u bë një nga dramaturgët më të shquar të Londrës në vitet 1890. Sot, ai kujtohet për epigramet e tij, romanin Portreti i Dorian Greit, dramat, rrethanat e burgosjes së tij dhe vd

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë
  • 2018-08-18

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë

Ashtu siç është bërë traditë, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën në këtë fundjave me diell, duke postuar në Facebook një reportazh dedikuar Shqipërisë turistike. Shkrimi këtë herë është botuar nga agi.it, një sait italian, që rendit të gjitha arsyet përse verën e ardhshme

Chelsea kërkon finalen për të shpëtuar sezonin
  • 2018-04-22

Chelsea kërkon finalen për të shpëtuar sezonin

Chelsea synon finalen e dytë radhazi në FA Cup, teksa ekipi i Antonio Conte-s do të përballet në Wembley me Southampton-in, në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 137 të Kupës së Anglisë. Pas titullit të fituar që në tentativën e parë në ishull vitin e kaluar trajneri italian d