Rezultate te kerkimit per termin: +Shenjtor

Total: 411
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.754Z

Papa Gjon Pali II shenjtor

Brenda vitit, Papa Gjon Pali II mund të bëhet shenjtor dhe ceremonia mund të zhvillohet në muajin dhjetor. Mbledhja plenare e kardinalëve dhe peshkopëve të Kongregacionit të Cështjeve të Shenjtorëve miratoi të martën “mrekullin&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.120Z

Dialogët "hot". Berluskoni përgjigjet: Nuk jam shenjtor

Pas publikimeve të dialogëve "të nxehtë" mes Kryeministrit italian dhe një prostitute, më në fund Berluskoni ka vendosur të prononcohet dhe ka thënë se në fund të fundit nuk është një shenjtor. Kjo është deklarata e parë publike e bërë prej tij pas ngjarjeve të fundit që kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.992Z

Papa Gjon Pali i II bëhet shenjtor

05-07-2013 / Gazeta 55 Në dhjetor ceremoniaPapa gjon Pali i II do te behet shenjtor. Kështu ka bere me dije Vatikani. Papa Francesku  mengjesin e se premtes autorizoi i “mrekulline e dyte” te Gjon Palit  çka i hap rrugen shenjterimit te tij qe pritet te z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.958Z

Pse duhet të ngrihet muzeupër “40 shenjtorët”

Muaji gusht është muaji e ekspeditave arkeologjike. Ekspeditat e drejtuara nga Instituti i Arkeologjisë tashmë janë shtrirë në gjithë terrenet arkeologjike të vendit, që nga Dimali i Shkodrës, në Lezhë, e deri në Sarandë. Nd&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.989Z

Papa Gjon Pali i dytë do të shpallet shenjtor, firmosi Papa Francesku

VATIKAN-Papa Gjon Pali i dytë do të shpallet shenjtor. Vendimi është marrë nga vetë kreu aktual i Kishës Katolike, Papa Françesku i cili ka firmosur dekretin për kanonizimin e tij, pas aprovimit të një mrekullie të dytë që i atr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.821Z

Pranohet mrekullia e dytë, Papa Gjon Pali II mund të shpallet shenjtor

VATIKAN - Papa Gjon Pali mund të shpallet shenjtor këtë vit, pasi një komision i Vatikanit pranoi mrekullinë e tij të dytë. Kongregata doli në përfundimin se një shërim i pashpjegueshëm i ndodhur në 1 Maj te vitit 2011 u krye për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.480Z

Riformësohen 7 figura shenjtorësh të Afreskut të Onufrit të bastisur në Kishën e Valshit

TIRANE- Shën Grigor Theologu deri në 13 dhjetor të 2012 ishte një nga shenjtorët e afreskut të Onufrit të Kishës së Valshit në Elbasan. Dhe pas një viti pune intensive specialistët restauratorë në laboratorin e restaurimit pran&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama