Rezultate te kerkimit per termin: +Sheraton +Albania

Meta: total 83 / total_found 83 / time 0.000 / keyword[0] sheraton / docs[0] 1263 / hits[0] 1559 / keyword[1] albania / docs[1] 16043 / hits[1] 25249 /
No Pic available
  • 2017-01-08

Hotelet në Shqipëri gëlojnë nga informaliteti dhe mungesa e standardeve

Aktualisht nuk ka të dhëna zyrtare të sakta mbi hotelet e regjistruara dhe mbi kapacitetet e shtretërve. Sipas statistikave të grumbulluara për vitin 2012 nga Zyra e Shërbimit Turistik, kapaciteti i akomodimit përbëhet nga 27.716 shtretër, në 670 hotele. Ky kapacitet duket se nuk është

Prof. Stavro Skëndi, shqiptari i madh i Amerikës
  • 2016-11-05

Prof. Stavro Skëndi, shqiptari i madh i Amerikës

Nga Vangjel SIMAKU Arshi PIPA: “Shqipëria ka nxjerrë gjeneralë dhe burra shteti, por tepër rrallë dijetarë të njohur botërisht. Profesor Stavro Skëndi hyn ndër këta të rrallët.” Prof. Sami Repishti: Prof. Stavro Skendi, Dekan i shkollës së albanologjisë”. Shekulli

ICTS Albania, 1.7 milionë euro në vit për sigurinë e Rinasit
  • 2016-07-06

ICTS Albania, 1.7 milionë euro në vit për sigurinë e Rinasit

ICTS Albania, kompania që është e kontraktuar nga Tirana International Airport (TIA) për sigurinë ka realizuar një qarkullim vjetor prej 239 milionë lekë (rreth 1.7 milionë euro) për vitin 2014, sipas të dhënave nga bilanci i saj. Të ardhurat në 2013-2014 janë luhatur në këto niv

Jo vetëm biznes: Një Klik Ekspo nën shenjën e kulturës
  • 2015-11-26

Jo vetëm biznes: Një Klik Ekspo nën shenjën e kulturës

Universiteti Europian i Tiranës mori pjesë për herë të parë me ekspozitë karikaturash, aktivitete për letërsinë dhe punimet e degës Grafik-Dizajn Kultura më shumë se çdo herë tjetër ka pasur një hapësirë të dedikuar dhe ka krijuar atmosferën e Panairit "Klik Ekspo Group", i c

Gjigantët e naftës zbarkojnë në Tiranë
  • 2015-03-16

Gjigantët e naftës zbarkojnë në Tiranë

Rrjeti i Kërkimeve Ndërkombëtare, (IRN International) dhe Ministria e Energjisë dhe Industrisë do të zhvillojnë këtë javë në Tiranë Samitin "Albania Oil, Gas & Energy 2015", pjesë e të cilit do të jenë kompani prestigjioze nga më të njohurat në botë në fushën e naftës dhe

Angela u merr mend të gjithëve
  • 2014-12-06

Angela u merr mend të gjithëve

Vazhdon pozimi para objektivit të fotoaparatit të fotografit shqiptar Fadil Berishës. E në këto fotografi, bukuroshja Angela Martini po shihet se është e rrethuar me plotë djem të cilët po i lë ‘pa mend’. Këto foto janë t&

Ja si Angela Martini i shkrin 6 meshkuj (Foto)
  • 2014-11-10

Ja si Angela Martini i shkrin 6 meshkuj (Foto)

Fadil Berisha ka bërë publike edhe një fotografi të cilën e ka realizuar për brendin Sherri Hill në Shqipëri. Angela Martini është nikoqire në këtë fotografi, që është pjesë e foto-sesionit qw prezanton koleksio