Rezultate te kerkimit per termin: +Sherbimi +Meteorologjik +Ushtarak

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] sherbimi / docs[0] 3776 / hits[0] 5305 / keyword[1] meteorologjik / docs[1] 594 / hits[1] 711 / keyword[2] ushtarak / docs[2] 34658 / hits[2] 59834 /
Prova e fundit per komisar Lamajn pranohet eksperimenti i rruges qe ndoqi biznesmeni
  • 2015-02-13

Prova e fundit per komisar Lamajn pranohet eksperimenti i rruges qe ndoqi biznesmeni

e Enjte 12 Shkurt 20151329 pm brbrKushtet e motit ne ditet ne vijim jane faktori kyc qe do te percaktojne kohen e kryerjes se nje eksperimenti hetimor ne procesin gjyqe- sor ne ngarkim te Arben Frrokut te Krimet e Renda brbrp classwp-caption-textARBEN FRROKU NE GJYQSSSAbrAbrS

Dimri pranveror ne Shqiperi
  • 2014-01-06

Dimri pranveror ne Shqiperi

Edhe pse jemi në ditët e para të muajit janar, temperaturat e ulëta dhe ngricat duket se nuk do të jenë prezente edhe per disa dite. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se gjate pesë ditëve të ardhshme do të jetë mot i që

I nxehti afrikan 38 grade celsius
  • 2012-06-23

I nxehti afrikan 38 grade celsius

Vala e te nxehtit afrikan që ka përfshire vendin prej tre javësh ka bërë që termometri të shkojë deri në 38 gradë celcius.  Temperaturat e larta, mungesa e eres, por edhe lageshtira e larte ka bere qe i nxehti te jete i padurueshem per

No Pic available
  • 2012-01-15

Meteorologet: Erdhi i ftohti polar Sonila Isaku

Shqiperia duke nisur nga dita e diel do te perfshihet nga i ftohti polar. Termometri ne te gjithe vendin do te zbrese nen zero duke shenuar temperaturat me te uleta ne Peshkopi me -15 grade Celsius dhe ajo me e larta nuk do te shkoje me shume se minus 6 grade. Mot te ftohte do te perjetoje edhe Tira

No Pic available
  • 2010-12-06

Drini nuk ndalet sjell prurjet maksimale shkarkimet vazhdojne

Ervin KOCI Prurjet ne kaskaden e Drinit jane rritur edhe me shume gjate paradites se djeshme duke mos dhene shprese per nje permiresim te situates. Sipas te dhenave me te fundit te Korporates Elektroenergjetike Shqiptare ne liqenin e Fierzes prurjet e ujit kane arritur ne mesdite ne 1600 metra kub

Moti, shi dhe debore
  • 2010-01-10

Moti, shi dhe debore

Parashikime aspak te favorshme per zonat e permbytura vijne nga Sherbimi Meteorologjik Ushtarak. Edhe per te pakten kater dite te tjera vendi pritet qe te perfshihet nga nje mot i paqendrueshem, i shoqeruar me reshje shiu dhe debore. Ndonese me intensitet me te dobet, reshjet e shiut do

No Pic available
  • 2008-10-06

Troket dimri, ulen temperaturat

Renie e ndjeshme e temperaturave dhe zbehje e reshjeve te shiut. Duke filluar nga dita e sotme, shqiptaret do te ndiejne pranine e dimrit per shkak te uljes se temperaturave. Sipas Sherbimit Metereologjik Ushtarak, dita e hene do te shenoje renien e temperaturave minimale dhe atyre maksimale, te ci