Rezultate te kerkimit per termin: +Sherebela

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] sherebela / docs[0] 41 / hits[0] 65 /
Cilët janë 100 eksportuesit më të mëdhenj në vend
  • 2017-02-19

Cilët janë 100 eksportuesit më të mëdhenj në vend

Nga Ornela Liperi  Cilët janë 100 eksportuesit më të mëdhenj në vend. Si ekonomia shqiptare vijon të mbështetet te krahu i lirë i punës, shitja e burimeve natyrore (të dyja pa vlerë të shtuar) dhe rieksportet, ndërsa rajoni po ecën përpara drejt teknologjisë dhe industrisë mb

No Pic available
  • 2016-11-06

FOTOT/ Reç, aty ku agroturizmi dhe gështenjat po pasurojnë fshatin

Dikur zona të izoluara, sot gjithnjë e më shumë po tërheqin vizitorë të huaj e vendas. Përveç natyrës që është treguar bujare, këto zona konkurrojnë denjësisht edhe me produktet unike me traditë qindravjeçare. Marketimi dhe promovimi i tyre do ti ndihmonte të gjenin tregje më

Reç, aty ku agroturizmi dhe gështenjat po pasurojnë fshatin
  • 2016-11-06

Reç, aty ku agroturizmi dhe gështenjat po pasurojnë fshatin

Dikur zona të izoluara, sot gjithnjë e më shumë po tërheqin vizitorë të huaj e vendas. Përveç natyrës që është treguar bujare, këto zona konkurrojnë denjësisht edhe me produktet unike me traditë qindravjeçare. Marketimi dhe promovimi i tyre do ti ndihmonte të gjenin tregje më të

Bimët mjekësore, Panariti: Mbulojmë 70 % të tregut në SHBA
  • 2016-05-26

Bimët mjekësore, Panariti: Mbulojmë 70 % të tregut në SHBA

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, u shpreh të enjten se bimët aromatike, mjekësore përbëjnë sektorin pararojë të eksporteve shqiptare. I pranishëm në Kongresin Kombëtar të Industrisë së Bimëve Aromatike dhe Mjekësore, që zhvill

Lehtesoni kollen ne menyre natyrale
  • 2016-03-20

Lehtesoni kollen ne menyre natyrale

Transmetuar me 20032016 - 0755 Kur ndieni acarimin e fytit shkoni ne kuzhinen tuaj qe ne menyre te lehte te pergatisni nje ilac shume natyral Disa ilace mund te demtojne ne vecanti femijet prandaj ndonjehere eshte me mire qe ne menyr

Parku Rajonal i Shkrelit- Projekti CABRA, mbështetje për ruajtjen e agrobiodiversitetit në Shqipërinë rurale
  • 2015-10-30

Parku Rajonal i Shkrelit- Projekti CABRA, mbështetje për ruajtjen e agrobiodiversitetit në Shqipërinë rurale

TIRANË, 30 Tetor/ATSH-Gjergji Mima/ -Parku Natyror Rajonal i Shkrelit, i cilësuar edhe si Porta e Alpeve shqiptare, është një ndër dy parqet rajonale në veri të Shqipërisë, që është inauguruar disa muaj më parë. Ky park është krijuar falë bashkëpunimit të komuniteteve lokale dhe

No Pic available
  • 2015-10-23

Zjarr në një fabrikë mjekësore në Maminas, digjet sherebela

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë të bimëve mjekësore në Maminas. Flakët kanë nisur prej orës 22:10 të mbrëmjes së të enjtes (22 tetor) dhe vijojnë të jenë aktive edhe mëngjesin e sotëm. Për shuarjen e zjarrit aktiv janë angazhuar zjarrëfikëse nga Tirana dhe Durrësi