Rezultate te kerkimit per termin: +Sheriat

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.784Z

VIDEOLAJM/ Një tjetër xhihadistshqiptar: Presim koka për Sheriat

Pas Lavdrim Muhaxherit, edhe një xhihadist tjetër shqiptar (nga Kosova)  ka dalë në skenë, ndërsa thotë se do të presë koka deri sa Sheriati të përhapet në gjithë botën. Në një video të publikuar në rrjetin social Youtube, e datës 6 gusht, një grup prej disa personash këndojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.266Z

Kosovari në Siri, thërret për xhihad nga interneti, Komentet: Terrorist

SIRI - Një i ri kosovar, i cili po merr pjesë në luftën në Siri, në radhët e kryengritësve kundër presidentit Bashar al-Assad, në një video të postuar në internet bën thirrje që t’i bashkohen edhe myslimanë të tjerë. Personi, identiteti i të cilit akoma nuk është bërë pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.270Z

Kosovari në Siri, thërret për xhihad nga interneti, Komentet: Terrorist- VIDEO

SIRI - Një i ri kosovar, i cili po merr pjesë në luftën në Siri, në radhët e kryengritësve kundër presidentit Bashar al-Assad, në një video të postuar në internet bën thirrje që t’i bashkohen edhe myslimanë të tjerë. Personi, identiteti i të cilit akoma nuk është bërë pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.267Z

Minoritetet, KS kritikon Greqinë

Athinë - Greqia është vënë në qendër të kritikës së Thomas Hammarberg, Komisioner ky i Këshillit të Europës për të Drejtat e Njeriut. Gjatë vizitës që Hammarberg zhvilloi në AThinë, shprehu shqetësimin për të drejtat e minoriteteve në këtë vend. Ai theksoi se Greqisë i duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.925Z

Medlener: Shqipëria, jo në Konferencën Islamike

Eurodeputeti holandez Eurodeputeti holandez, Barry Madlener, në një amendament që ka bërë në rezolutën e kolegut të Chountis thekson faktin se Shqipëria është anëtare e Organizatës së Konferencës Islamike. Sipas tij, kjo organizatë nuk respekton të drejtat e njeriut dhe është në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.776Z

Fotolajm/8 persona dënohen merrahje me shkop, luanin bixhoz

INDONEZI- 8 persona janë dënuar publikisht me “rrahje me shkop” në një xhami indoneziane, pasi janë gjetur duke luajtur kumar.Të 8 personat janë dënuar, sipas ligjit islamik (sheriat) me rrahje publike me shkop, pasi dyshohet të kenë luaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.078Z

Çekia akuzon tre rusë për terrorizëm

Një prokurore çeke tha se tre rusë dhe një moldav janë akuzuar se kanë mbështetur një grup që vepron në rajonin e paqëndrueshëm të Kaukazit Verior. Prokurorja Etela Parikova tha se katër personat akuzohen se kanë siguruar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama