Rezultate te kerkimit per termin: +Sheriatin

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.570Z

Prokurori kosovar predikon Sheriatin: Hajdutëve tu presim duart

Prokurori i Kososvës Basri Morina është filmur duke folur për drejtësinë islame. Ai ndodhet në krah të imamit nga Prizreni, Mazllam Mazllami, i dyshuar për nxitje të terrorizmit dhe rekrutim të të rinjve në luftrat jashtë vendit. Dikur prokuror në Prokurorinë Speciale të Kosovës dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.208Z

Dijetarët islamë: Shteti Islamik shkel sheriatin

Bashkimi Botëror i Mendimtarëve Myslimanë, të drejtuar nga predikuesi me ndikim i Katarit Youssef Al Qaradaoui, gjykoi sot se veprimet e Shtetit Islamik, një grupim xhihadistësh shumë i dhunshëm i shtrirë në Siri dhe Irak, shkel sheriatin. “Vra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.932Z

SHBA Ligjvenes ne shtetet amerikane perpiqen te ndalojne Sheriatin

Ligjvenesit ne mbi 10 shtete amerikane po perpiqen te ndalojne kodin fetar dhe civil islam te njohur si sheriati duke argumentuar se ai frymezon terrorizmin. Analistet thone se keto perpjekje te vazhdueshme pasqyrojne ankthin dhe keqkuptimin ne lidhje me myslimanet ne Amerike. Vitin e kaluar 70 per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.723Z

Fotot e para që dëshmojnë se Lavdrimi është gjallë

Bashkëluftëtarët e terroristit Lavdrim Muhaxheri me çdo kusht po duan që të dëshmojnë se ai është gjallë dhe shëndosh e mirë. Para pak çastesh njëri prej tyre, shok i Lavdrimit e ka postuar një foto të re e cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.364Z

Sheriati dhe teoritë e ndryshme mes myslimanëve të botës

Sheriati, ose ligji i islamit, kuptohet dhe aplikohet në mënyra të ndryshme në botën myslimanë, aq sa është e vështirë që të thuhet saktësisht se çfarë është ai dhe si mund të përfshihet në një kontekst ligjor perëndimor. Ekspertë të islamit i janë bashkuar kështu debatit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.939Z

Pozoi nudo, s’mund të rikthehet në shtëpi

Pozimi nudo për një revistë franceze i kushtoi ‘dëbimin’ nga atdheu i saj, aktores iraniane, Golshifteh Farahani.Farahani, që aktualisht ndodhet në Francë, nuk do të mund të rikthehet në shtëpinë e saj në Teheran për shkak se autoritetet ia kanë ndaluar atë për “sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Nigeri, dhjetëra të vdekur nga përleshjet militantë-polici

Dhjetëra njerëz kanë vdekur në veri të Nigerisë, ku militantët islamikë kanë sulmuar rajone policie dhe ndërtesa të qeverisë. Brenda dy ditëve numri i të vrarëve në Nigeri ka shkuar në të paktën 150 vetë. Militantët që e quajnë veten talebanë, zhvilluan sulme në dy shtete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama