Rezultate te kerkimit per termin: +Sheriatit

Total: 279
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.198Z

Policia e Sheriatit alarmon Gjermanine

0 brbr brbrAutoritetet gjermane jane vene ne alarm nga e ashtuquajtura Polici e Sheriatitbrbr brbrGrupe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.080Z

Rusi, ndjekje penale ndaj propozuesit të ligjit të Sheriatit

Prokurorët rusë kanë nisur rastin penal kundër avokatit Dagir Khasavov. Ky i fundit, muajin e kaluar, ka deklaruar se myslimanët në Rusi duan gjykata me Ligji të Sheriatit, sepse nuk u besojnë gjykatave ekzistuese laike. Zyrtarët thonë se hetimi do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.990Z

Xhihadistët shqiptarë në gjyq: Nuk i njohim ligjet e shtetit, na gjykoni me ligjet e Sheriatit

Edhe në seancën e dytë gjyqësore, xhihadistët shqiptarë që dërgonin luftëtarë vullnetarë drejt Sirisë, janë shfaqur pa praninë e avokatëve mbrojtës. Nën një zë ata i kanë kërkuar trupës gjyqësore që të gjykohen me ligjet e Allhaut apo Sheriatit, duke kundërshtuar ligjet shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.701Z

Tifozja që e shkeli Ligjin e Sheriatit (VIDEO)

Ndeshja në mes të Al Ittihad dhe Al Shabab në Arabinë Saudite mund ti kushtoi një tifozeje arabe. Kjo vajzë ishte veshur si burrë me një kapelë në kokë dhe ishte futur në stadium për të shikuar një ndeshje futbolli. Ajo nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.567Z

INTERVISTA/ I kërkuari për terrorizëm: E dua shtetin e Sheriatit, por jam i pafajshëm!

I kërkuari për terrorizëm, Genti Pasha, flet nga Turqia për emisionin Tonight Ilva Tare   Përshëndetje nga studio e Tonight Ilva Tare, në Tiranë, ju Gerti Pasha nga flisni? Unë për momentin flas nga Turqia, këtu ku kam qenë gjithnjë, dhe për një kohë disamujore unë ndodhem në T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.123Z

E zbatojnë ligjin e Sheriatit: E rrahin me kamxhik para Xhamisë (Foto)

Qindra njerëz u mblodhën jashtë një xhamie në Indonezi për të parë një grua e cila po bërtiste në agoni,teksa u godit me kamxhik si një ndëshkim pasiqë e njejta kishte "afërsi" me një të ri me të cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.352Z

Bashkekzistenca e demokracisë me islamin është e mundur!

Noah Feldman, profesor i Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin Harvard, mendon se bashkekzistenca e demokracisë me islamin është e mundur. Ai ka publikuar para pak kohësh studimin "Rënia dhe ngritja e Shtetit Islam", në të cilin thuhet se një shtet i ardhshëm modern, i bazuar në pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama