Rezultate te kerkimit per termin: +Shezai +Rrokaj

Meta: total 759 / total_found 759 / time 0.000 / keyword[0] shezai / docs[0] 979 / hits[0] 1287 / keyword[1] rrokaj / docs[1] 929 / hits[1] 1909 /
Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar
  • 2019-03-31

Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar

I dogjën mandatet, por ish ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar. Top Channel ka siguruar paditë që kanë depozituar në gjykatën administrative ish deputeti i LSI, Shezai Rrokaj dhe 4 ish deputetë demokratë, Valentina Duka

Vazhdojnë tradhtitë në LSI, dy kandidatë drejt mandatit të deputetit
  • 2019-03-19

Vazhdojnë tradhtitë në LSI, dy kandidatë drejt mandatit të deputetit

Vazhdojnë rrjedhjet në radhët e LSI-së. Dy emra të tjerë kanë pranuar që të bëhen pjesë e Kuvendit të Shqipërisë.  Nimet Musai tërhiqet nga mandati si kryetar i grupit këshilltar të LSI në Bashkinë e Fierit,  për të pranuar mandatin e deputetit. “Në kuvend do te jem ai

No Pic available
  • 2018-07-11

Qeveri me bazë të gjerë? LSI njëjtë si PD, rendit 7 arsye pse nevojitet

Debati i tensionuar politik dhe përballja me 12 muaj të vështirë ku Shqipëria ka për të detyrë të bindë BE-në se është gati të nisë negociatat në qershor, ishin ndër arsyet që deputeti demokrat Tritan Shehu renditi disa ditë më parë kur argumentoi edhe idenë e tij për një qev

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët
  • 2018-04-10

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët

Në tregun më të madh të kryeqytetit, atë të Medresesë sipërmarrësit e vegjël kanë pritur orën 11:00 për të ulur qepenat e bizneseve, ashtu siç edhe kishin paralajmëruar ditën e djeshme, në një nismë që shkon kundër vendimit të qeverisë për ti përfshirë në skemën e TVSH-s

Kuvend, Vettingu në polici miratohet me 86 vota pro
  • 2018-02-15

Kuvend, Vettingu në polici miratohet me 86 vota pro

Ligji për Vettingun në është miratuar me procedurë të përshpejtuar gjatë seancës së sotme në Kuvend. Ligji i Vettingut në polici ka marrë 86 vota dhe 1 abstenim Në seancën e sotme është miratuar edhe ligji për Bursën e Energjisë, ku votën pro në parim e kanë dhënë edhe disa

Për librat falas nga klasa e I-V, duhen 5 mln euro në vit
  • 2017-12-11

Për librat falas nga klasa e I-V, duhen 5 mln euro në vit

Në Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik sot është diskutuar edhe për tekstet falas për nxënësit nga klasa 1deri në të 4-t, por që i kushton buxhetit vjetor pesë mln euro. Ministria e Arsimit po rishikon ligjin e arsimit para universitar për të bërë disa ndryshimeve,

Rama në Mifol te Forcat e Armatosura: Djema, jeni heronj
  • 2017-12-02

Rama në Mifol te Forcat e Armatosura: Djema, jeni heronj

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Mifol paraditen e sotme, ashtu si kryeparlamentari Gramoz Ruçi i cili është deputet i zonës dhe kryebashkiaku i Fierit Armando Subashi. Ai ka shprehur mbështetje për banorët e prekur nga përmbytja si pasojë e daljes së lumit Vjosë. Më pas ai ka zhv