Rezultate te kerkimit per termin: +Shfaqja

Total: 5623
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.253Z

Vjen në Kosovë shfaqja Fairytaleheart

Më 12 shtator, ora 20:00 në Teatrin Dodona në Prishtinë prezantohet shfaqja që vjen nga Irlanda “Fairytale heart” (Rrëfimi i zemrës) e autorit Philip Ridley, me regji të Bairbre Ni Chaoimh nga Dublini. Interpretojnë Keith Burke (aktor i ri irlandez) dhe Joanna Sieracka (aktore e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.716Z

Reprizohet në Dodonë shfaqja 2015

Në teatrin e qytetit të Prishtinës, Dodona, do të reprizohet premiera e fundit e vitit që lamë pas, shfaqja "2015". Repriza e parë e kësaj shfaqjeje do të jepet mbrëmjen e së hënës (25 janar) me fillim nga ora 19:30. Punuar nga regjisori Fatos Berisha, shfaqja zbërthen tematikën e ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.485Z

Shfaqja “Passione Passolini”

Tiranë - “Passione Passolini” është shfaqja teatrale e cila u ngjit mbrëmjen e së mërkurës në skenën e Teatrit Kombëtar me regji të Antonio Piovanelit. Ky është një bashkëpunim midis Institutit Italian të Kulturës dhe Teatrit Kombëtar. Në një komunikatë për shtyp të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.052Z

Shfaqja le të vazhdojë!

Ndryshohet emri i Teatrit të Komedisë. Tashmë teatri eksperimental Kujtim Spahivogli Parlamenti ka miratuar dje ndryshimin e propozuar nga Ministria e Kulturës për emrin e Teatrit të Komedisë. Tashmë ai do të quhet teatri eksperimental Kujtim Spahivogli. Zëri ynë nuk u dëgjua. Faleminder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.241Z

Reprizohet në TKK shfaqja Budallenjtë

Në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës më 1, 2 dhe 3 shkurt me fillim nga ora 20:00 do të reprizohet shfaqja "Budallenjtë" e regjisorit Florent Mehmeti. Shfaqja pati premierë shumë të suksesshme gjatë janarit dhe u shiten të gjitha biletat e dy reprizave që u dhanë pas premierës. "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.589Z

“Dejzilend” shfaqja më e shikuar në TK

Teatri Kombëtar i Kosovës nuk është se nuk ka qenë aktiv gjatë vitit 2009. Por, cila ka qenë shfaqja më e shikuar gjatë vitit 2009? Befasi apo jo, shfaqja më e shikuar gjatë vitit 2009 ishte shfaqja “Dejzilend”, e regjisorit Agon Miftari, ku luajnë aktorët Ilire Çelaj, Ernest Mala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.084Z

Shfaqja “Mos i beso kurrë një ujku”

Tiranë - Cirku i Metropolit të Tiranës shfaq sot premierën “Mos i beso kurrë një ujku”. Shfaqja është ndërtuar mbi fabulën e njohur “Ujku dhe kecat”. Regjia, koreografia dhe libreti janë realizuar nga Llaqi Nako. Hyrja në shfaqjen “Mos i beso kurrë një ujku” është e l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama