Rezultate te kerkimit per termin: +Shfarosja

Total: 223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.765Z

Alarmi i shkencëtarëve: Shfarosja e 6-të e Tokës ka nisur

i gjithë komuniteti i shkencëtarëve është në një mendje; në Tokë gjallesat janë shfarosur plot pesë herë në miliona vite ekzistencë të planetit tonë. Por, ajo që ndan ata është për shfarosjen e gjashtë. Shumë thonë se nuk ka nisur ende, e po kaq deklarojnë se shfarosja e gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.925Z

Shfarosja e gjashtë masive, teoritë që po tmerrojnë njerëzimin

Vetëm ata që janë të kyçur në botën e shkencës e dinë se ekzistojnë disa teori, të cilat me të vërtetë të bëjnë të rrëqethesh nga frika. Qeniet e dimensioneve më të larta Paramendoni sikur të ekzistonte ndonjë person 2D (dy dimensional). Sikur ta shikoni atë në një mëny

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.510Z

Kujtimet e Kofi Annanit: Si shpëtoi Kosova nga shfarosja?

  Enver Robelli Në kujtimet e tij të sapobotuara ish-sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, zbulon shumë detaje mbi betejën diplomatike që u zhvillua mes OKB-së, SHBA-së dhe Rusisë gjatë konfliktit të përgjakshëm në Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.054Z

Shfarosja e pyjeve ne Korccedile

Ditet e festave kanë shënuar intensifikimin e abuzimeve me prerjen e paligjshme të pemëve në pyjet e Korçës. Abuzuesit kanë përfituar nga atmosfera festive dhe ngarkesa e këtyre ditëve për të rritur aktivitetin e paligjsh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.539Z

Shfarosja e midhjeve ne Butrint

brbrDemet e shkaktuara nga temperaturat e larta per kultivuesit e midhjeve ne lagunen e Butrintit jane te parikuperueshme pasi 90 e fares eshte zhdukur Ministri i Bujqesise Edmond Panariti e konsideroi alarmante situaten dhe premtoi marrjen e masave Gjate nje takimi me kultivuesit Panariti premtoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.705Z

Shfarosja e pyjeve, greket kerkojne ndihme

Prerja pa kriter e pyjeve nga ana e banoreve te fshatrave te Devollit te Siperm, ka prekur edhe Greqine. Mijera hektare pyje jane shfarosur ne token e vendit fqinje, duke rrezikuar seriozisht floren dhe faunen. Kjo dukuri, qe ka filluar gjate viteve '90-te, ka detyruar se fundi palen greke nga zona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.058Z

Shfarosja e pyjeve në Korçë

Ditet e festave kanë shënuar intensifikimin e abuzimeve me prerjen e paligjshme të pemëve në pyjet e Korçës. Abuzuesit kanë përfituar nga atmosfera festive dhe ngarkesa e këtyre ditëve për të rritur aktivitetin e paligjshëm t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama