Rezultate te kerkimit per termin: +Shfrytzojm

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] shfrytzojm / docs[0] 20 / hits[0] 21 /
No Pic available
  • 2016-07-17

Në Jalë, 300 të rinj nga Shqipëria e diaspora pjesë e programit të lidershipit

Plot 300 të rinj nga Shqipëria, Kosova dhe vende të tjera shqipëfolëse kanë qënë pjesë e programit të Lidershipit, organizuar këtë verë ne Jalë nga ministria e mirëqënies sociale. Këta të rinjë kryejnë praktikën në administratë publike dhe u trajnuar nga ekspetë shqipatrë e

No Pic available
  • 2016-01-22

Mazhoranca rrëzon dekretin e Presidentit për pronat: Argumentat e Nishanit, politik

Mazhoranca ka rrëzuar dekretin e Presidentit duke e miratuar pa asnjë ndryshim ligjin e pronave. Deputetët socialistë argumentuan se ky ligj i jep fund një problemi 25 vjeçar, ndërsa argumentat e Presidentit Bujar Nishani i cilësuan politik. Taulant Balla: Po të lexoni fjalimin e zotit Hal

Jabllanoviq kërkon falje (Video/Foto)
  • 2015-01-19

Jabllanoviq kërkon falje (Video/Foto)

Ministri për Komunitete dhe Kthim i Qeverisë së Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, ka kërkuar falje për ofendimin që u bëri nënave gjakovare duke i quajtur "egërsira". Jabllanovi

No Pic available
  • 2015-01-19

Gjunjëzohet Ministri serb, Jabllanoviç tërheq fyerjet ndaj nënave gjakovare

Pas deklaratës së bërë në fillim të janarit, kur i quajti “egërsira” nënat gjakovare që nuk i lejuan pelegrinët serbë të hyjnë në kishën e qytetit, Aleksandër Jabllanoviç, Ministër për Kthim dhe Komunitete në qeverinë e Kosovës, ka përfituar nga mbledhja e qeveris

No Pic available
  • 2010-08-28

Europa League, grupe të forta për big-ët

Goglat kan vendosur Liverpulin kundr Napolit, Man. Siti prballet me Juventusin. Sevilja, PSG e Borusia n Grupin J Kampiont n fuqi t Atletikos s Madridit prballen me Bajer Leverkusen Atletiko e Madridit, kampione n fuqi e Europa League do t nis mbrojtjen me trofeun prball gjermanve t Bajer Leverkuse

No Pic available
  • 2010-08-17

Klodian Duro, ironi me rumunët: Më të dobët se përpara 3 vjetësh

Euro 2012 Mesfushori 32-vjear thekson se Shqipria luan pr rezultat m 3 shtator Klodian Duro i lejon vetes luksin q t ironizoj Rumanin, kundrshtaren e par t Kombtares shqiptare n eliminatoret e Euro 2012. Skuadra e drejtuar nga trajneri Josip Kuzhe do t’i hap ndeshjet n Grupin D me sfidn e 3 s

No Pic available
  • 2010-08-12

Të shfrytëzojmë elementët pozitivë

Kapiteni Lorik Cana shprehet optimist pr prfaqsuesen n prag t eliminatoreve t Euro 2012, ndrsa thekson se Shqipria duhet t shfrytzoj t gjith elementt pozitiv q ka n dispozicion. Ai tha: “Besoj q brezi i tanishm ende nuk e ka dhn maksimumin. Megjithat jam optimist n prag t eliminatoreve: ekipi