Rezultate te kerkimit per termin: +Shijaku

Meta: total 1000 / total_found 1001 / time 0.000 / keyword[0] shijaku / docs[0] 1001 / hits[0] 1418 /
Bordi rrëzon filmat e animuar
  • 2017-04-20

Bordi rrëzon filmat e animuar

Artur Dauti, Bertrand Shijaku, Stefan Taci dhe Ajola Daja nuk kanë mundur të marrin miratimin e Këshillit Miratues të Projekteve Katër regjisorë që kandidonin për të qënë pjesë e projekteve që Qëndra Kinematografike financon cdo vit për filmin e animuar, janë rrëzuar në mbledhjen e

No Pic available
  • 2017-04-11

Konflikt mes dy personave në Shijak, plagoset i riu me armë zjarri

Një 25-vjeçar nga Shijaku është plagosur me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 08:30 në hyrje të qytetit. Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit, ku shtetasi B.K është plagosur nga një 30 vjeçar. Personi i plagosur  ndodhet n

No Pic available
  • 2017-04-10

Qytetarët në poliklinikën e Durrësit në radhë për të marrë shërbime

Ka nisur me radhë të gjata të qytetarëve, dita e parë e javës në poliklinikën qëndrore të specialiteteve në Durrës. Të ardhur dhe nga rrethinat e qytetit bregdetar, qytetarët rrinë me orë të tëra në radhë, ndërsa thonë se ndodh edhe që nuk mbarojnë punë brenda ditës. Jasht

1991: Votat Mbi 80% pro regjimit dhe elitat aksidentale
  • 2017-04-01

1991: Votat Mbi 80% pro regjimit dhe elitat aksidentale

31 mars 1991 u bënë zgjedhjet e para pluraliste. Ishin zgjedhje 108 ditë pas lejimit të pluralizmit politik dhe krijimit të partive të reja politike. Ishin zgjedhjet e vetme ku kandidonin edhe shoqata (Omonia) dhe organizatat satelite të PPSH (Fronti, BRPSH, BR, BG, KV) dhe të vetmet ku KQZ

No Pic available
  • 2017-04-01

Shijaku kopjon Tiranën, qendra do kthehet në pedonale

Qendra e qytetit të Shijakut do të kthehet në një pedonale për qytetarët. Për të evituar shkatërrimet e herë pas hershme nga automjetet që kalojnë, bashkia e Shijakut ka menduar të kryejë një investim shtesë duke e kthyer në pedonale për qytetarët. Kryetari i bashkisë së Shijaku

No Pic available
  • 2017-03-17

Shijak, 16 vjeçari abuzon seksualisht me 14 vjeçaren

Një nënë 27 vjeçare nga Shijaku ka denoncuar një 16 vjeçar në policia, duke pretenduar se ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën 14 vjeçare. Policia e Durrësit thotë se ka nisur procedimi penal dhe po punohet për kapjen e shtetasit me iniciale E.B, banues po në Shijak. Më datë 16.0

No Pic available
  • 2017-02-07

Mesazhe nga shqiptaro-amerikanët për shuarjen e patriarkut të letrave shqipe, Dritëro Agolli

Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë dhe personalitete nga bota shqiptare në Amerikë, përcjellin mesazhe ngushëllimi, për ndarjen nga jeta të Mjeshtrit të Penës  dhe Patriarkut të Letërsisë Shqipe-Dritëro AGOLLI. Ka gjëra në jetë që ndodhin krejt papritur dhe ndryshojnë rrj