Rezultate te kerkimit per termin: +Shijakut

Total: 1970
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.959Z

FOTOT/ Transformimi i Shijakut

Në një postim në Facebook, kryeministri Rama publikon foto të sheshit të rikonstruktuar në bashkinë e re të Shijakut, për të cilën ai shprehet se është në rrugën e ndryshimit të shumëpritur. Hyrja e re dhe sheshi rrënjësisht i transformuar përmes programit kombëtar të Rilind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.362Z

 VOL-VO 4, Gjykata merr vendimin për Ronin e Shijakut

Burg pa afat, është masa e sigurisë që Gjykata ka dhënë sot për Hekuran Hoxhën, 48-vjeçarin që njihet ndryshe si Roni i Shijakut. Ai u arrestua disa ditë më parë në kuadër të operacionit VOL-VO 4, ku policia goditi grupin kriminal të Avdylajve. Hoxha 48-vjeçar akuzohet për disa ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.300Z

Duka takim me banorët e Shijakut, premton investime për zonën

Kandidati për deputet në qarkun Durrës Agron Duka ka zhvilluar një takim me banorët e Shijakut duke iu premtuar investime ashtu siç ka bërë gjatë mandatit të tij 2001-2005, kur ka qenë njëherësh deputet dhe ministër Bujqësie. Ika nga Partia Socialsite sepse nuk mund të kandidoja jash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.005Z

Agim Faja, piktori që shkruanhistorikun e Shijakut

TIRANE- Agim Faja, i njohur si një nga piktorët më të mirë shqiptarë ka përgatitur së fundi historikun e ilustruar të Shijakut, qytetit të lindjes. Për disa dekada me radhë ai ka grumbulluar dokumente e dëshmi, të cilat tashmë kanë marrë formën tre vëllimeve të gatshme për botim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.179Z

Jane reduktuar fondet per Bashkine e Shijakut

p styletext-align justifyDuket se krisja mes aleateve te majte ne pushtet LSI dhe PS po thellohet Ministri i mjedisit Lefter Koka ka sulmuar serish qeverine ku ai ben pjese kete here nga Shijaku Gjate nje takimi me banoret e Xhafzotaj ministri i LSI e ka vene theksin tek mungesa e fondeve dhe inves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.024Z

Spitali i Shijakut, pas përurimit,pret pajisjet dhe aparaturat

16/03/2005  Drejtori i Drejtorisë Spitalore, Kristaq Huta, fajëson fituesit e tenderit DURRËS - Ndonëse spitali i Shijakut, në rrethin e Durrësit, është përuruar një javë më parë, qytetarët, por edhe bluzat e bardha, vazhdojnë t’i drejtohen spitalit të vjetër. Lidhur m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.428Z

Kapet autori i vrasjes së Shijakut

  Vrasja e ndodhur dje pasditë vonë, në Shijak ku mbeti i vdekur Hysen Bega, dyshohet të ketë për autor Nazmi Ramillin, 24 vjeç nga fshati Hardhishte i Shijakut. Është ai që akuzohet se ka qëlluar mbi babain e tre fëmijëve me kallashnikov, duke e lënë të vdekur. Rami

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama