Rezultate te kerkimit per termin: +Shiko +Parisin

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] shiko / docs[0] 2616 / hits[0] 3239 / keyword[1] parisin / docs[1] 1029 / hits[1] 1198 /
Ushtria në Rinas, Rama  Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Rama Metës: Junta marrëzi! Shiko Parisin, Frankfurtin (FOTO)

Kritikët, kryesisht opozitarë që e kanë cilësuar antikushtetues vendosjen e Forcave të Armatosura në Rinas për të rikthyer rendin dhe sigurinë, kanë marrë një përgjigje pikante nga kryeministri Edi Rama në Instagram. Në një kohë, që Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar zyrtarisht in

No Pic available
  • 2010-12-16

Ambasada Italiane, qytetarët të tërheqin pasaportat

E para që ka dhënë sinjalin me një deklaratë për shtyp në lidhje me liberalizimin e vizave ka qenë Ambasada Italiane në Tiranë. Sipas njoftimit, duke nisur nga dje, qytetarët shqiptarë që janë të pajisur me pasaportë biometrike mund të lëvizin lirshëm në Itali deri në periudhë

Sa te vetedijshem jane qytetaret shqiptare per rregullat e lirise se levizjes?
  • 2010-12-15

Sa te vetedijshem jane qytetaret shqiptare per rregullat e lirise se levizjes?

Radhet e gjata te qytetareve shqiptare para zyrave te Gjendjes Civile per te marre pasaportat biometrike tanime kane mbaruar. Agjensite turistike po bejne prenotimet e fundit per grupet qe do te festojne Krishtlindjet dhe Vitin e Ri ne kryeqytetet dhe vendet e mirenjohura turistike te Europes. Fami

No Pic available
  • 2009-06-11

Njeriu-urban i Evropës dhe… Tirana

11/06/2009  Jean-Marc Caracci Fotografi francez Jean-Marc Caracci e sheh kryeqytetin shqiptar shumë të ngjashëm me Parisin, apo çdo kryeqytet tjetër evropian. Këto ditë të qëndrimit të tij në Tiranë shprehet se është ndier mirë dhe nuk është joshur të fiksojë anën e err

No Pic available
  • 2009-05-19

Nuk pi kurrë kafe me studentet e mia

Autori i Lajmit: Denisa KonaA provokojnë apo joshin studentet, profesorët e tyre? Një pyetje të drejtpërdrejtë për një nga pedagogët e UT-së dhe një përgjigje po kaq të drejtpëdrejtë. Profesori i Gjuhësisë së Përgjithshme, Shezai Rrokaj i përgjigjet duke të parë drejt në sy.

No Pic available
  • 2008-08-25

Ibrahim Rugova si përkthyes

 Këto kohë ndodhet në Shqipëri. Për promovimin e veprës më të re me poezi, të shkruar në vitin 1976-1983. Eshtë një bashkim veprash, “Lojë e kundërmojë” si dhe “Oksigjeni”, të cilat poeti frankofon Skënder Sherifi, i ka botuar në 1980 në Prishtinë. Nd